Urok praskich kamienic

Strona główna » Urok praskich kamienic
Nowe inwestycje: Urok praskich kamienic
957 wyświetleń847 słów2 października 2018czas czytania 4,5 minut

Praga-Północ jest dzielnicą ukochaną przez miłośników historii oraz artystów, tworzących i wystawiających swoje prace we wnętrzach wiekowych budynków. To wyjątkowe na mapie Warszawy miejsce, z przedwojennym budownictwem, które być może za sprawą deweloperów będziemy mogli wkrótce podziwiać w zrewitalizowanej odsłonie.

Praga-Północ to dzielnica, w której historia styka się z nowoczesnością. Miejsce słynące z unikatowej przedwojennej architektury, bogatej historii i artystycznego klimatu. To właśnie tu można odnaleźć kamienice z małymi, ciasnymi podwórkami, wyblakłe murale z czasów PRL, nowoczesne wieżowce i dużo zieleni.

Bazar Różyckiego, na którym w okresie PRL ubierały się ówczesne modnisie, uwielbiana przez filmowców ulica Mała, na której kręcono takie filmy, jak m.in. Pianista Romana Polańskiego czy Korczak Andrzeja Wajdy. To tylko ułamek niezwykłych miejsc, które możemy odnaleźć na mapie Pragi-Północ. Co natomiast z najnowszymi inwestycjami mieszkaniowymi? Czy deweloperzy potrafią docenić klimat tej dzielnicy?

Rewitalizacja pełną parą!
Rewitalizacja, czyli proces polegający na modernizacji wiekowych, często zapomnianych i zrujnowanych kamienic (lub dzielnic konkretnego miasta) staje się coraz bardziej popularnym elementem polskiej mieszkaniówki.

Deweloperzy coraz chętniej odkupują od spadkobierców wiekowe kamienice i często po długim oraz żmudnym procesie odnawiania tworzą w nich prestiżowe inwestycje mieszkaniowe. Luksusowe mieszkania w kamienicach są gratką dla zamożnych koneserów, którzy są w stanie zapłacić nie tylko za standard, unikalne wnętrza i architekturę, ale również za świetną lokalizację.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków mieszkalnych na Starej Pradze jest wybudowana w późnosecesyjnym stylu – Brzeska 18.

Brzeska 18 Magmillon

Budynek często bywa nazywany “Kamienicą Rybaka” ze względu na działający przed wojną w jej wnętrzach sklep rybny. Po latach zaniedbań oraz decyzji zezwalającej na rozbiórkę budynku, dla Brzeskiej 18 nadeszły lepsze czasy. Kamienica została wpisana do rejestru zabytków oraz znalazła inwestora, który planuje przywrócić jej pierwotny styl i świetność, jaką cieszyła się przed wybuchem I wojny światowej.

Kolejną kamienicą, która wkrótce może odzyskać swój dawny blask, jest tzw. “Dom pod Sowami”, czyli inwestycja Okrzei 26.

Okrzei 26, Fenix Group

Po restauracji fasadę kamienicy będą zdobić rzeźby sów, od których budynek wziął swoją nazwę. Przed wojną był to jeden z najpiękniejszych budynków w okolicy, z mieniącą się elewacją pokrytą kolorowym klinkierem, łączącą w sobie elementy secesji oraz eklektyzmu. Poza wizerunkami sów charakterystyczne dla kamienicy są płaskorzeźby smoków i nietoperzy oraz zdobiąca naroże wysunięta wieża.

Miłośnicy sztuki i kultury na pewno zwrócą uwagę na Ząbkowską 14. Ta, wzniesiona w latach 1865 – 66, kamienica jest najstarszym murowanym domem na ulicy Ząbkowskiej, który zachował się do naszych czasów.

Ząbkowska 14, Nordic House Deweloper

Deweloper wyremontował i przebudował front budynku, a w głębi działki wybudował 6-piętrowy budynek mieszkalny.

A może fabryka?
Poza rewitalizacją kamienic deweloperzy stawiają na odnawianie i przebudowę starych fabryk. Obecnie mało kogo dziwi zabytkowa manufaktura przerobiona na loft lub centrum handlowe.

Również na Pradze-Północ możemy znaleźć luksusowe apartamentowce mieszczące się w starych, XIX-wiecznych fabrykach. Jedną z takich unikatowych inwestycji jest Centrum Praskie Koneser zlokalizowane na terenie Warszawskiej Wytwórni Wódek.

Centrum Praskie Koneser BBI Development

To niezwykłe miejsce łączy w sobie funkcje mieszkalne, kulturalne, biznesowe i handlowe. Osoby zainteresowane zakupem mieszkania w tej inwestycji mają do wyboru soft-lofty, lofty oraz penthouse.

Kolejną „praską perełką” jest powstająca przy ulicy Szewskiej w byłej fabryce Pollena Uroda — inwestycja Bohema.

Bohema – plac z kominem OKAM

Deweloper zadba o to, by przyszli mieszkańcy oraz najemcy lokali komercyjnych i biurowców znaleźli w swoim otoczeniu wszystkie możliwe udogodnienia, a także mieli dostęp do wydarzeń kulturalnych i rozrywki.

Warto również zwrócić uwagę na Fabrykę na Pradze, czyli zespół mieszkaniowo-usługowy, który łączy przedwojenną zabytkową zabudowę z nowoczesną architekturą.

Fabryka na Pradze – Budrem

W skład inwestycji wchodzi przedwojenna fabryka, w której znajdowały się trzy manufaktury: farb drukarskich, makaronu oraz kondensatorów i oporów.

Opracowanie materiału RynekPierwotny.pl

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Listwy przypodłogowe – jaki rodzaj wybrać?
Na jaki kolor pomalować mały pokój?
Cegła jako element wystroju wnętrz
Urządzamy pod klucz Klientów inwestycji Ogrody Włochy
Kolory do wnętrz z gamy Tikkurila
Brodzik kompozytowy – czyli co to jest? Objaśniamy wspólnie z Schedpol
Bidet – dlaczego warto go mieć?
Miasteczko Greenwood, zielona oaza na warszawskiej Białołęce.
Projekt wnętrza – etapy tworzenia krok po kroku
Kolorowa sofa w salonie – jaką wybrać?
Podłogi drewniane – jakie deski wybrać?
Płytka gresowa a glazura – jaka jest różnica?
Czyszczenie odpływu liniowego z Viega
Kabina prysznicowa walk-in – Twoja nowoczesna łazienka
Jak zaaranżować salon marzeń? Sprawdź nasze wskazówki!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Inwestycje w Ursusie: Twoja szansa na idealne mieszkanie

    Pierwszym i najważniejszym argumentem, przemawiającym za wyborem mieszkania w Ursusie, jest jego lokalizacja. Ursus stanowi

    czytaj więcej
  • Targówek – Miejsce Twojego Nowego Mieszkania

    Targówek, znany także jako zielony zakątek stolicy, z roku na rok przyciąga coraz więcej osób,

    czytaj więcej