Biała kuchnia z drewnianym blatem – klasyczny duet

Strona główna » Biała kuchnia z drewnianym blatem – klasyczny duet
864 wyświetleń511 słów17 listopada 2021czas czytania 2.7 minut

Minimalistyczna biel jest najczęściej wybieranym kolorem przy wykończeniach wnętrz. Również biała kuchnia z drewnianym blatem stała się już na tyle popularna, że połączenie to można określić klasyką gatunku. Duet bieli i drewna jest bardzo uniwersalny i, nawiązując do stylu skandynawskiego, stanowi doskonałą bazę do stworzenia w kuchni niepowtarzalnej atmosfery. Drewno ociepla białe wnętrze, łagodząc jego surowość i minimalizm. 

Spis treści:

Biel + drewno = idealne połączenie
Biała kuchnia z drewnianym blatem a dobór AGD
Biel, drewno… A jak wykończyć podłogę i ściany?

Biel + drewno = idealne połączenie

Biała kuchnia z drewnianym blatem stanowi wiecznie modną podstawę kolorystyczną. Białe meble kuchenne, aby nie wyglądać zbyt sterylnie, potrzebują ciepłej oprawy. W roli tej doskonale sprawdza się właśnie drewniany blat. Możemy oczywiście pójść o krok dalej i postawić także na drewnianą boczną obudowę mebli. Jeśli marzy nam się wnętrze szczególnie przytulne, rodzinne i ciepłe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby drewno przenieść nawet na przestrzeń między dolną a górną zabudową. Tego typu wdzięczny motyw coraz częściej pojawia się we wnętrzach polskich domów i mieszkań.

Biała kuchnia z drewnianym blatem a dobór AGD

Aranżacja wnętrz - 531 | Projektowanie wnętrz | Wykańczanie wnętrz | Urządzamy pod kluczDecyzja o białych meblach jest stosunkowo prosta. Natomiast dylemat może stanowić dobór koloru AGD. Najbardziej naturalnym rozwiązaniem zdaje się być postawienie na biel również w przypadku sprzętów. Choć na rynku znajdziemy oczywiście pojedyncze białe egzemplarze, modele tego typu stanowią jednak zdecydowaną mniejszość. To jednak wcale nie problem! Białe fronty zestawić można również z AGD o stalowym bądź nawet czarnym kolorze. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zlewozmywaka – biała ceramika to nie jedyna opcja, interesujących zestawień kolorystycznych jest znacznie więcej.

Biel, drewno… A jak wykończyć podłogę i ściany?

Aranżacja wnętrz - 598 | Projektowanie wnętrz | Wykańczanie wnętrz | Urządzamy pod kluczPołączenie bieli z drewnem może mieć tak klasyczny, jak i nowoczesny charakter. Zestawienie to sprawdzi się zatem nie tylko w kuchniach retro, ale także w tych utrzymanych w chłodnym, industrialnym stylu. Kluczowy będzie tu kolor oraz sposób wykończenia ścian. Przy ścianie w odcieniach szarości, gotowa aranżacja kuchni będzie zdecydowanie bardziej minimalistyczna niż byłoby to w przypadku płytek z dekorami lub  ciepłej, czerwonej cegły. Dobrym rozwiązaniem przy białych meblach jest również białe tło. Drewniany blat będzie spełnia wówczas rolę łącznika tych dwóch rodzajów powierzchni. 

Z kolei podłoga w białej kuchni zestawionej z drewnianym blatem jest zazwyczaj… również drewniana. Dobrze jest tu sięgnąć po deski, panele czy nawet płytki imitujące drewno. Zdecydowanie najbardziej spójny efekt końcowy uzyskamy, gdy odcień drewna z blatu będzie podobny do tego znajdującego się na podłodze. Jeżeli natomiast pragniemy uzyskać intrygujący rezultat, możemy postawić na zestawienie dwóch różnych kolorystycznie gatunków drewna.

 

 

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Armatura Grohe czy Hansgrohe

    Projektowanie wnętrz wiąże się z wyborami i przemyślanym zestawieniem materiałów. W przypadku takich pomieszczeń jak

    czytaj więcej
  • Płytki łazienkowe Paradyż – dlaczego warto je wybrać?

    Łazienka to jedno z najczęściej używanych pomieszczeń w mieszkaniu czy domu. Projektowanie wnętrz - tu

    czytaj więcej