Fronty kuchenne

Strona główna » Fronty kuchenne
Fronty kuchenne
689 wyświetleń454 słów20 maja 2016czas czytania 2,3 minut

Kuchnia nazywana przez wielu sercem domu jako idealne miejsce spotkań potrzebuje ergonomicznych i praktycznych rozwiązań. Jednym z ważniejszych elementów przy jej urządzaniu jest wybór frontów. Dobranie najbardziej odpowiadającego wariantu to kwestia indywidualna – najczęściej związana ze stylem, preferencjami estetycznymi i budżetem.

Fronty lakierowane wykonane z płyty meblowej MDF pokrytej kilkoma warstwami lakieru stanową jeden z najtwardszych materiałów. Dają również największe możliwości frezów dekoracyjnych i funkcjonalnych oraz nieograniczoną możliwość wariantów kolorystycznych. Niestety jest to jedno z bardziej kosztownych rozwiązań. Alternatywą dla frontów lakierowanych na wysoki połysk są fronty akrylowe, które są w bardzo przystępnej cenie ale nie dają możliwości wykonania frezów. Kolejną alternatywą dla dosyć drogich frontów lakierowanych są fronty laminowane dające wiele możliwości wizualnych z szerokim wachlarzem kolorystyki i struktur powierzchni.

Dla miłośników kuchni wykonanych z naturalnych surowców mogą być fronty drewniane najczęściej wykonywane z dębu, buku i jesionu (ze względu na trwałość) ale i sosny, czereśni, olchy, brzozy, klonu oraz bardziej egzotycznych – hebanu, zebrano, palisandru, teaku i bambusa. Najbardziej cenioną cechą tego rozwiązania jest oczywiście szlachetna naturalność co wiąże się z ponadczasowością i możliwością późniejszej renowacji. Poza wieloma zaletami, fronty drewniane posiadają również wady. Jedną z nich jest duża podatność na wpływ wilgotności powietrza i promieni słonecznych jaką jest ryzyko rozsychania, pęcznienia bądź zmiany barwy. Niestety fronty z litego drewna są bardzo drogie. Alternatywnym, równie ciekawym rozwiązaniem są fronty fornirowane Fornir naturalny cechuje unikatowy wzór –  przypadkowość usłojenia i niepowtarzalność. Fornir modyfikowany – bardziej przewidywalny – pozwala na zachowanie rytmu i i daje możliwość powtórzenia wzoru. Fornir jako surowiec naturalny to również wyższa półka cenowa, jednak przy frontach drewnianych nadal wypada atrakcyjnie.

Więcej informacji uzyskasz u swojego architekta.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Styl kolonialny
Dom w sercu miasta – warszawskie osiedla domów jednorodzinnych
Miasteczko Wilanów – pierwsze polskie osiedle zaprojektowane w oparciu o koncepcję 'masterplan’
Nowoczesna łazienka bez płytek – czym można zastąpić kafelki?
Łazienka w stylu retro – jak ją urządzić?
Jak urządzić małe dwupokojowe mieszkanie?
Drzwi przesuwne w domu – poradnik
Jaka powinna być wysokość umywalki?
Łazienka dla niepełnosprawnych – jak ją urządzić?
Kuchnia w stylu retro – jak ją urządzić?
Czarna armatura – jak ją pielęgnować, aby móc cieszyć się z designu?
Farby Jeger – najwyższa jakość na ścianie
Moje mieszkanie w skandynawskim stylu
Płytki łazienkowe Paradyż – dlaczego warto je wybrać?
Drzwi ukryte w ścianie

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Wybierz idealne pnącza na swój balkon i ciesz się zielenią oraz intymnością!

    Nowo budowane osiedla zachwycają nowoczesnością, świetnymi materiałami, świeżością, wyszukanymi stylami. Wydawać by się mogło, że

    czytaj więcej
  • Czym zajmuje się projektant wnętrz i dlaczego warto go zatrudnić?

    Wykończenie wnętrza na własną rękę jest jak najbardziej możliwe. Czasami jednak pochłania o wiele więcej

    czytaj więcej