Fronty kuchenne

Strona główna » Fronty kuchenne
169 wyświetleń329 słów20 maja 2016czas czytania 1.6 minut

Kuchnia nazywana przez wielu sercem domu jako idealne miejsce spotkań potrzebuje ergonomicznych i praktycznych rozwiązań. Jednym z ważniejszych elementów przy jej urządzaniu jest wybór frontów. Dobranie najbardziej odpowiadającego wariantu to kwestia indywidualna – najczęściej związana ze stylem, preferencjami estetycznymi i budżetem.

Fronty lakierowane wykonane z płyty meblowej MDF pokrytej kilkoma warstwami lakieru stanową jeden z najtwardszych materiałów. Dają również największe możliwości frezów dekoracyjnych i funkcjonalnych oraz nieograniczoną możliwość wariantów kolorystycznych. Niestety jest to jedno z bardziej kosztownych rozwiązań. Alternatywą dla frontów lakierowanych na wysoki połysk są fronty akrylowe, które są w bardzo przystępnej cenie ale nie dają możliwości wykonania frezów. Kolejną alternatywą dla dosyć drogich frontów lakierowanych są fronty laminowane dające wiele możliwości wizualnych z szerokim wachlarzem kolorystyki i struktur powierzchni.

Dla miłośników kuchni wykonanych z naturalnych surowców mogą być fronty drewniane najczęściej wykonywane z dębu, buku i jesionu (ze względu na trwałość) ale i sosny, czereśni, olchy, brzozy, klonu oraz bardziej egzotycznych – hebanu, zebrano, palisandru, teaku i bambusa. Najbardziej cenioną cechą tego rozwiązania jest oczywiście szlachetna naturalność co wiąże się z ponadczasowością i możliwością późniejszej renowacji. Poza wieloma zaletami, fronty drewniane posiadają również wady. Jedną z nich jest duża podatność na wpływ wilgotności powietrza i promieni słonecznych jaką jest ryzyko rozsychania, pęcznienia bądź zmiany barwy. Niestety fronty z litego drewna są bardzo drogie. Alternatywnym, równie ciekawym rozwiązaniem są fronty fornirowane Fornir naturalny cechuje unikatowy wzór –  przypadkowość usłojenia i niepowtarzalność. Fornir modyfikowany – bardziej przewidywalny – pozwala na zachowanie rytmu i i daje możliwość powtórzenia wzoru. Fornir jako surowiec naturalny to również wyższa półka cenowa, jednak przy frontach drewnianych nadal wypada atrakcyjnie.

Więcej informacji uzyskasz u swojego architekta.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Nowe mieszkanie dostosowane do Twoich oczekiwań – zmiany lokatorskie jak i kiedy?

    Warto wiedzieć, że podczas kupna mieszkania mamy prawo do wprowadzenia zmian lokatorskich, które wynikają z

    czytaj więcej
  • Deska Barlinecka – co to jest?

    Deska barlinecka jest produktem wykonanym z naturalnego drewna, a wszystkie składniki użyte do jej produkcji

    czytaj więcej