Fronty kuchenne

Strona główna » Fronty kuchenne
280 wyświetleń439 słów20 maja 2016czas czytania 2,2 minut

Kuchnia nazywana przez wielu sercem domu jako idealne miejsce spotkań potrzebuje ergonomicznych i praktycznych rozwiązań. Jednym z ważniejszych elementów przy jej urządzaniu jest wybór frontów. Dobranie najbardziej odpowiadającego wariantu to kwestia indywidualna – najczęściej związana ze stylem, preferencjami estetycznymi i budżetem.

Fronty lakierowane wykonane z płyty meblowej MDF pokrytej kilkoma warstwami lakieru stanową jeden z najtwardszych materiałów. Dają również największe możliwości frezów dekoracyjnych i funkcjonalnych oraz nieograniczoną możliwość wariantów kolorystycznych. Niestety jest to jedno z bardziej kosztownych rozwiązań. Alternatywą dla frontów lakierowanych na wysoki połysk są fronty akrylowe, które są w bardzo przystępnej cenie ale nie dają możliwości wykonania frezów. Kolejną alternatywą dla dosyć drogich frontów lakierowanych są fronty laminowane dające wiele możliwości wizualnych z szerokim wachlarzem kolorystyki i struktur powierzchni.

Dla miłośników kuchni wykonanych z naturalnych surowców mogą być fronty drewniane najczęściej wykonywane z dębu, buku i jesionu (ze względu na trwałość) ale i sosny, czereśni, olchy, brzozy, klonu oraz bardziej egzotycznych – hebanu, zebrano, palisandru, teaku i bambusa. Najbardziej cenioną cechą tego rozwiązania jest oczywiście szlachetna naturalność co wiąże się z ponadczasowością i możliwością późniejszej renowacji. Poza wieloma zaletami, fronty drewniane posiadają również wady. Jedną z nich jest duża podatność na wpływ wilgotności powietrza i promieni słonecznych jaką jest ryzyko rozsychania, pęcznienia bądź zmiany barwy. Niestety fronty z litego drewna są bardzo drogie. Alternatywnym, równie ciekawym rozwiązaniem są fronty fornirowane Fornir naturalny cechuje unikatowy wzór –  przypadkowość usłojenia i niepowtarzalność. Fornir modyfikowany – bardziej przewidywalny – pozwala na zachowanie rytmu i i daje możliwość powtórzenia wzoru. Fornir jako surowiec naturalny to również wyższa półka cenowa, jednak przy frontach drewnianych nadal wypada atrakcyjnie.

Więcej informacji uzyskasz u swojego architekta.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Moje mieszkanie w skandynawskim stylu
Umów się na bezpłatną konsultację z Architektem Wnętrz UPK
Zobacz jakie środki wdrożyliśmy by zachować bezpieczeństwo podczas spotkań w pracowni
#Jestesmyodpowiedzialni – pracujemy zdalnie
Zostaliśmy laureatem plebiscytu Orły Branży Budowlanej 2018
Lider Roku 2016!
Zostaliśmy Partnerem Strategicznym!
Kuchnia w aneksie
Łazienka w dobrym stylu
Jaką podłogę wybrać?
Sypialnia – jak urządzić, by czuć się komfortowo
Fronty kuchenne
Styl kolonialny
Jaką farbę użyć do mebli drewnianych?
Gotowe meble a indywidualne rozwiązania na wymiar – w co warto inwestować?
Jak urządzić małe dwupokojowe mieszkanie?
Jaki kolor salonu wybrać? Podpowiadamy!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Sceny świetlne we wnętrzu – jak dobrać oświetlenie do kuchni, nauki i odpoczynku?

    Dobór odpowiedniego oświetlenia stanowi duże wyzwanie w aranżacji mieszkania - to kwestia zależna zarówno od

    czytaj więcej
  • Alergik w domu – materiały wykończeniowe mają znaczenie

    Z roku na rok rośnie liczba osób zmagających się z alergią - wzrost zauważalny jest

    czytaj więcej