Funkcjonalne umeblowanie małej kuchni

Strona główna » Funkcjonalne umeblowanie małej kuchni
Funkcjonalne umeblowanie małej kuchni
1039 wyświetleń613 słów2 lipca 2021czas czytania 3,2 minut

Aby przygotowywanie posiłków było komfortowe, kuchnia powinna być funkcjonalna i dobrze zorganizowana. W przypadku kuchni o niewielkim metrażu zaplanowanie rozkładu mebli oraz ich wybór to rzecz kluczowa. Wymaga nie tylko kreatywności, ale i… doświadczenia. Podpowiadamy, jak umeblować małą kuchnię i jakie meble do niej wybrać, aby cieszyć się komfortowym wnętrzem na co dzień.

Spis treści:

Meble do małej kuchni
Przemyślany układ mebli 

Meble do małej kuchni

Meble do kuchni wybieramy z myślą, by służyły nam przez wiele kolejnych lat. Stąd też zakup ten powinien być przemyślany, zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. W niewielkiej kuchni szczególne znaczenie ma funkcjonalność umeblowania. Postawmy zatem na nowoczesne rozwiązania o pojemnych szafkach i wielu pojemnikach, które ułatwią przechowywanie. W małej kuchni doskonale sprawdzą się meble projektowane na wymiar. Pozwolą one w pełni wykorzystać wolne miejsce. 

Aby zadbać o optyczne powiększenie łazienki, warto zdecydować się minimalistyczne meble w jasnych kolorach. Jeśli zależy nam na drewnianym blacie, postawmy na jasne gatunki drewna, pamiętając jednak, że choć jest ono ponadczasowe i piękne, to wymaga konsekwentnej pielęgnacji i dużej ostrożności.

Do kuchni o niewielkim metrażu warto także sprawdzić wielofunkcyjne modele, czyli między innymi stoły i szafki na kółkach, tworzące dodatkowe miejsce do przechowywania i przygotowywania posiłków. Dobrym wyborem będzie rozkładany stół kuchenny, który na co dzień zajmuje niewiele miejsca, a w razie potrzeby można dostosować go do większej liczby osób.

Przemyślany układ mebli

Podklucz_00023_logo.jpg (1920×1280)

Funkcjonalność kuchni to nie tylko dobór odpowiednich mebli, ale także układ zabudowy kuchennej i sprzętów AGD. Przy tworzeniu projektu pomieszczenia, możemy kierować się zasadą trójkąta roboczego. Jego wierzchołki to lodówka, zlewozmywak i kuchenka – połączone ze sobą za pomocą blatów kuchennych tworzą optymalną przestrzeń do przygotowywania posiłków. W małej kuchni idealne odzwierciedlenie trójkąta może nie być możliwe, jednak warto dostosować jego najważniejsze założenia do swoich warunków i potrzeb.

Przy niewielkim metrażu stosowany jest często również układ jednorzędowy. Zakłada on ustaloną kolejność sprzętów, czyli zlew pomiędzy lodówką a kuchenką oraz odpowiednią odległości między nimi – przynajmniej 120 cm blatu kuchennego między zlewozmywakiem a kuchenką. Ma to zapewnić swobodę w przygotowywaniu posiłków.

Urządzanie wnętrz wymaga połączenia zdobytej wiedzy, doświadczeń i umiejętności. Stąd też przy tworzeniu aranżacji niewielkiej kuchni warto rozważyć współpracę z projektantem wnętrz. Będziemy mieć wówczas pewność, że meble zostaną rozmieszczone w ergonomiczny sposób. Zastanówmy się również nad kompleksową ofertą wykończenia mieszkania, która obejmuje nie tylko sam projekt, ale i jego późniejszą realizację. 

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jaki kolor salonu wybrać? Podpowiadamy!
Funkcjonalne i modne wykończenie łazienki
Polski deweloper Victoria Dom dołączył do grona naszych Partnerów
Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie? Podpowiadamy!
Deska Barlinecka – co to jest?
Willowe osiedla Warszawy – luksus w zasięgu ręki
Jaką farbę użyć do mebli drewnianych?
Biała kuchnia z drewnianym blatem – klasyczny duet
Czy warto malować płytki w łazience?
Armatura Grohe czy Hansgrohe
Jak urządzić małą kuchnię w bloku?
Nowoczesna kuchnia z wyspą – dlaczego warto?
Nowoczesne wnętrza – jak zaaranżować mieszkanie w stylu nowoczesnym?
Kuchnia z salonem w bloku – jak ją urządzić?
Tekstylia i dodatki we wnętrzu

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Zaaranżuj przytulne wejście do swojego domu razem z nami

    Spis treści: Pierwsze wrażenie liczy się: jak ważne jest wejście do domu Podstawowe elementy wejścia:

    czytaj więcej
  • Jak połączyć płytki z panelami podłogowymi lub deskami?

    Spis treści: Dlaczego połączenie płytek z panelami jest trendy? Narzędzia i materiały niezbędne do połączenia.

    czytaj więcej