Jaką podłogę wybrać?

Strona główna » Jaką podłogę wybrać?
173 wyświetleń370 słów5 listopada 2018czas czytania 2 minut

Wybór podłogi to wbrew pozorom bardzo ważna decyzja, które rzutuje na całą aranżację. Punktem wyjścia jest zwykle określenie, który materiał bardziej nam odpowiada – drewno czy panele.

Odkąd panele pojawiły się na rynku zyskały szerokie grono fanów. Są tańsze niż naturalne deski, łatwiejsze w utrzymaniu, a na dodatek bardzo dobrze odwzorowują wygląd prawdziwego drewna. Jeżeli drewniana podłoga nie jest dla nas absolutnym must have, warto pomyśleć o panelach, chociażby ze względu na ich dużą odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Wybierając konkretny produkt trzeba jednak pamiętać o jakości. Panele razem z laminatem powinny mieć przynajmniej 7 mm grubości i klasę ścieralności na poziomie nie mniejszym niż AC4. W tym przypadku cena często w sposób bezpośredni przekłada się na jakość – produkt z wyższej półki nie tylko będzie wyglądał lepiej, bardziej naturalnie, ale także przetrwa próbę czasu i intensywną eksploatację.

Nawet 25-letnia gwarancja na panele nie wystarczy pewnie, aby przekonać do tego produktu miłośników naturalnego drewna. Deski mają swój niezaprzeczalny urok, dlatego mimo dostępności nowych, alternatywnych materiałów, wciąż cieszą się dużą popularnością. To co dla jednych jest mankamentem, inni postrzegają jako zaletę – drewno ciemniejące lub płowiejące z upływem czasu może wyglądać jeszcze szlachetniej niż w okresie nowości.

W przypadku desek trzeba liczyć się z uszkodzeniami mechanicznymi takimi, jak przetarcia czy wgniecenia, można je jednak wyrównać cyklinując podłogę. To kolejna zaleta drewna – jeśli będziemy o nie dbać i odpowiednio je konserwować, posłuży nam przez długie lata.

Zarówno wśród desek, jak i paneli mamy do wyboru różne kolory, faktury, szerokości i sposoby wykończenia. Najczęściej wybierany klasyczny dąb pozwala ocieplić wnętrze, ciemniejsze gatunki drewna takie, jak orzech czy palisander dodają elegancji, a z kolei jasne, bielone deski tworzą nieco staromodny klimat, idealny dla aranżacji w stylu rustykalnym lub skandynawskim.

Dopełnieniem każdej podłogi są listwy – mogą być białe lub dopasowane do koloru drewna.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Nowe mieszkanie dostosowane do Twoich oczekiwań – zmiany lokatorskie jak i kiedy?

    Warto wiedzieć, że podczas kupna mieszkania mamy prawo do wprowadzenia zmian lokatorskich, które wynikają z

    czytaj więcej
  • Deska Barlinecka – co to jest?

    Deska barlinecka jest produktem wykonanym z naturalnego drewna, a wszystkie składniki użyte do jej produkcji

    czytaj więcej