Kabina prysznicowa walk-in – Twoja nowoczesna łazienka

Strona główna » Kabina prysznicowa walk-in – Twoja nowoczesna łazienka
Kabina prysznicowa walk-in - Twoja nowoczesna łazienka
270 wyświetleń463 słów9 kwietnia 2021czas czytania 2.4 minut

Kabiny prysznicowe typu walk-in, a zatem bez zamykanych drzwi, stają się obecnie coraz popularniejsze. Tak, jak sugeruje ich nazwa, kąpiel można wziąć w zasadzie “z marszu” – powierzchnia dolna kabiny jest na równi z posadzką. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie oszczędza sporo miejsca i doskonale wpasowuje się w wystrój łazienki. Czym dokładnie charakteryzuje się prysznic walk in? Sprawdź w dalszej części artykułu! 

Spis treści:
Więcej o kabinie typu walk-in
Zalety kabiny typu walk-in
W jakiej łazience sprawdzi się kabina typu walk-in?

Więcej o kabinie typu walk-in

Tradycyjna kabina prysznicowa zawsze wyposażona jest w drzwi, choć zamykane na różne sposoby. Opcja walk-in jest zupełnie innym rozwiązaniem. To kabina otwarta, która zazwyczaj składa się z tylko jednej ścianki prysznicowej – w istocie po prostu gładkiej tafli szkła. Pozbawiona jest ruchomych elementów, aby skorzystać z prysznica nie trzeba zatem przesuwać ani uchylać ścianki. Pomimo braku całkowitego obudowania, kabina typu walk in powinna skutecznie chronić przed rozchlapywaniem wody podczas brania prysznica. Kabina walk-in najczęściej zestawiana jest z równoczesnym brakiem brodzika, dzięki czemu prysznic staje się wizualnie integralną częścią łazienki.

Zalety kabiny typu walk-in

Prysznic typu walk-in to nie tylko ciekawy element aranżacji łazienki. To przede wszystkim bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które sprawia, że wejście do kabiny jest zdecydowanie prostsze –  w końcu nie trzeba pokonywać tu żadnych barier. Prysznic tego typu stanowi zatem doskonałe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych – brak brodzika umożliwia swobodny wjazd wózkiem inwalidzkim.
Otwartą kabinę prysznicową jest również prosto utrzymać w czystości z uwagi na łatwość dotarcia do każdego miejsca – przy odpowiednim dbaniu o nią, będzie wyglądała jak nowa przez wiele lat. Co więcej, brak typowych elementów ruchomych, typu prowadnice, mających w tradycyjnych prysznicach skłonność do awarii, zwiększa prawdopodobieństwo, że kabina nie sprawi problemów technicznych.

 

W jakiej łazience sprawdzi się kabina typu walk-in?

Kabina prysznicowa walk-in składa się zwykle z przezroczystych bądź półprzezroczystych tafli szkła. Sprawia to, że prysznic tego typu doskonale wpasuje się w dowolny styl łazienki. Najczęściej decydują się na niego jednak osoby, które aranżują wnętrze tego pomieszczenia w stylu nowoczesnym i minimalistycznym oraz skandynawskim.
Kabiny walk-in sprawdzą się również przy projektach industrialnych. Wówczas warto zdecydować się na czarne elementy okalające szklaną ścianę  – będą prezentować się wyjątkowo efektownie. Z racji na przestrzeń, jaką fizycznie, ale i optycznie stwarzają, prysznice walk-in stanowią także bardzo dobre rozwiązanie do tych mniejszych i do tych zupełnie małych łazienek w blokach. Otwarta konstrukcja kabiny nie przytłacza przestrzeni łazienki. 

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Nowe mieszkanie dostosowane do Twoich oczekiwań – zmiany lokatorskie jak i kiedy?

    Warto wiedzieć, że podczas kupna mieszkania mamy prawo do wprowadzenia zmian lokatorskich, które wynikają z

    czytaj więcej
  • Deska Barlinecka – co to jest?

    Deska barlinecka jest produktem wykonanym z naturalnego drewna, a wszystkie składniki użyte do jej produkcji

    czytaj więcej