Kabina prysznicowa walk-in – Twoja nowoczesna łazienka

Strona główna » Kabina prysznicowa walk-in – Twoja nowoczesna łazienka
Kabina prysznicowa walk-in - Twoja nowoczesna łazienka
1106 wyświetleń576 słów9 kwietnia 2021czas czytania 3 minut

Kabiny prysznicowe typu walk-in, a zatem bez zamykanych drzwi, stają się obecnie coraz popularniejsze. Tak, jak sugeruje ich nazwa, kąpiel można wziąć w zasadzie “z marszu” – powierzchnia dolna kabiny jest na równi z posadzką. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie oszczędza sporo miejsca i doskonale wpasowuje się w wystrój łazienki. Czym dokładnie charakteryzuje się prysznic walk in? Sprawdź w dalszej części artykułu! 

Spis treści:
Więcej o kabinie typu walk-in
Zalety kabiny typu walk-in
W jakiej łazience sprawdzi się kabina typu walk-in?

Więcej o kabinie typu walk-in

Tradycyjna kabina prysznicowa zawsze wyposażona jest w drzwi, choć zamykane na różne sposoby. Opcja walk-in jest zupełnie innym rozwiązaniem. To kabina otwarta, która zazwyczaj składa się z tylko jednej ścianki prysznicowej – w istocie po prostu gładkiej tafli szkła. Pozbawiona jest ruchomych elementów, aby skorzystać z prysznica nie trzeba zatem przesuwać ani uchylać ścianki. Pomimo braku całkowitego obudowania, kabina typu walk in powinna skutecznie chronić przed rozchlapywaniem wody podczas brania prysznica. Kabina walk-in najczęściej zestawiana jest z równoczesnym brakiem brodzika, dzięki czemu prysznic staje się wizualnie integralną częścią łazienki.

Zalety kabiny typu walk-in

Prysznic typu walk-in to nie tylko ciekawy element aranżacji łazienki. To przede wszystkim bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które sprawia, że wejście do kabiny jest zdecydowanie prostsze –  w końcu nie trzeba pokonywać tu żadnych barier. Prysznic tego typu stanowi zatem doskonałe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych – brak brodzika umożliwia swobodny wjazd wózkiem inwalidzkim.
Otwartą kabinę prysznicową jest również prosto utrzymać w czystości z uwagi na łatwość dotarcia do każdego miejsca – przy odpowiednim dbaniu o nią, będzie wyglądała jak nowa przez wiele lat. Co więcej, brak typowych elementów ruchomych, typu prowadnice, mających w tradycyjnych prysznicach skłonność do awarii, zwiększa prawdopodobieństwo, że kabina nie sprawi problemów technicznych.

 

W jakiej łazience sprawdzi się kabina typu walk-in?

Kabina prysznicowa walk-in składa się zwykle z przezroczystych bądź półprzezroczystych tafli szkła. Sprawia to, że prysznic tego typu doskonale wpasuje się w dowolny styl łazienki. Najczęściej decydują się na niego jednak osoby, które aranżują wnętrze tego pomieszczenia w stylu nowoczesnym i minimalistycznym oraz skandynawskim.
Kabiny walk-in sprawdzą się również przy projektach industrialnych. Wówczas warto zdecydować się na czarne elementy okalające szklaną ścianę  – będą prezentować się wyjątkowo efektownie. Z racji na przestrzeń, jaką fizycznie, ale i optycznie stwarzają, prysznice walk-in stanowią także bardzo dobre rozwiązanie do tych mniejszych i do tych zupełnie małych łazienek w blokach. Otwarta konstrukcja kabiny nie przytłacza przestrzeni łazienki. 

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak można zadbać o prawidłową jakość powietrza w mieszkaniu?
Alergik w domu – materiały wykończeniowe mają znaczenie
Oświetlenie pokoju z Kanlux
Z nami zapomnisz o plastikowych butelkach na wodę
Zobacz jakie środki wdrożyliśmy by zachować bezpieczeństwo podczas spotkań w pracowni
Drewniana podłoga do domu
Styl życia a dom
Wymarzone M i rozmowa z deweloperem — o czym trzeba pamiętać?
Feng Shui we wnętrzach — czy to naprawdę działa?
Zlewozmywak Franke czy warto?
Wola Apartamentowo
Panele Quick-Step – poradnik
Ciepło w łazience – czy ogrzewanie podłogowe zastąpi grzejnik?
Ergonomia w kuchni
Nagroda Excellent Design dla Urządzamypodklucz.pl

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Zaaranżuj przytulne wejście do swojego domu razem z nami

    Spis treści: Pierwsze wrażenie liczy się: jak ważne jest wejście do domu Podstawowe elementy wejścia:

    czytaj więcej
  • Jak połączyć płytki z panelami podłogowymi lub deskami?

    Spis treści: Dlaczego połączenie płytek z panelami jest trendy? Narzędzia i materiały niezbędne do połączenia.

    czytaj więcej