Kabiny prysznicowe

Strona główna » Kabiny prysznicowe
131 wyświetleń226 słów20 maja 2016czas czytania 1.1 minut

Urządzając mieszkanie czy dom poza wyborem wymarzonej podłogi do salonu, czy frontów do kuchni musimy również skoncentrować się na zaplanowaniu łazienki.

Bardzo wygodnym i oszczędnym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa, w której zużywamy zwykle trzy razy mniej wody niż w wannie. Dzięki zastosowaniu kabiny możemy również w bardzo racjonalny sposób wykorzystać cenną przestrzeń w łazience.

Kształt oraz rozmiar kabiny determinuje nam najczęściej kształt i wielkość pomieszczenia.

Przy bardzo małej powierzchni warto zdecydować się na kabinę półokrągłą, zyskamy przy tym rozwiązaniu więcej przestrzeni. To ro rozwiązanie wiąże się z bardziej komfortowym korzystaniem z łazienki oraz daje możliwość umieszczenia w niej dodatkowej ilości zabudów i schowków.

Przy wyborze kabiny warto również zwrócić uwagę na wejście. Do wyboru mamy drzwi przesuwne, wahadłowe otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz. Drzwi przesuwne to kolejne rozwiązanie do łazienek o niewielkiej powierzchni.

Bardzo istotnym elementem przy wyborze kabiny jest jej bryzgoszczelność. Najbardziej szczelne są kabiny z wysokim progiem. Im wyższy próg tym mniejsze ryzyko przedostania się wody na zewnątrz. Przy niższych progach możemy zastosować listwę progową, która będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed wydostawaniem się wody poza kabinę.

Więcej informacji uzyskasz u swojego architekta.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Nowe mieszkanie dostosowane do Twoich oczekiwań – zmiany lokatorskie jak i kiedy?

    Warto wiedzieć, że podczas kupna mieszkania mamy prawo do wprowadzenia zmian lokatorskich, które wynikają z

    czytaj więcej
  • Deska Barlinecka – co to jest?

    Deska barlinecka jest produktem wykonanym z naturalnego drewna, a wszystkie składniki użyte do jej produkcji

    czytaj więcej