Kuchnia na wymiar czy gotowa?

Strona główna » Kuchnia na wymiar czy gotowa?
DOM W STYLU GLAMOUR
699 wyświetleń1050 słów20 maja 2023czas czytania 5,3 minut

Nowy dom, nowe mieszkanie i urządzanie przestrzeni to nie lada wyzwanie! Dla wielu osób jest to wręcz niewykonalne. Zbyt dużo pomysłów, brak konkretnych ustaleń, co do wykorzystania przestrzeni. Można się w tym zgubić i odejść od tego, co faktycznie jest potrzebne. Kuchnia, choć wydaje się prostym do zaprojektowania pomieszczeniem, z konkretnymi urządzeniami, również jest twardym orzechem do zgryzienia. Dodatkowo do głosu dochodzi pytanie, czy lepiej zdecydować się na kuchnię produkowaną na wymiar, czy jednak na gotową wersję. Z pewnością obydwa rozwiązania posiadają szereg zalet oraz wad.
Spis treści:

Kuchnia gotowa, kuchnia modułowa — czym jest?

Kuchnia gotowa to wybierane przez wiele lat rozwiązanie, kiedy jeszcze kuchnie na wymiar nie cieszyły się tak ogromną popularnością, jak teraz. Kuchnia modułowa składa się z gotowych elementów, które razem tworzą w pełni wykończoną i nadającą się do użytkowania zabudowę. Wystarczy wybrać się do sklepu meblowego, aby zobaczyć, jak gotowe meble prezentują się razem, w różnych konfiguracjach. Można tam zdecydować o ewentualnym kolorze frontów szafek czy blatów. Rozwiązanie to cechuje się znacznie niższą ceną, aniżeli kuchnia wykonywana na wymiar.

Gotowe meble kuchenne

Gotowe meble kuchenne sprawdzą się w przestrzeniach, gdzie nie brakuje miejsca i standardowych wymiarów. Świetnie sprawdzają się też tam, gdzie przestrzeń nie musi być idealnie zabudowana. Do największych zalet gotowych mebli kuchennych zaliczymy bezsprzecznie dość niską cenę. Koszt zakupu gotowych mebli jest znacznie niższy, aniżeli zamówienie kuchni na wymiar u stolarza z wysokiej jakości materiałów.

W sklepach z gotowymi meblami można znaleźć również wymarzoną kuchnię. Nie jest powiedziane, że tylko ta robiona na wymiar ma sens, odpowiada wymaganiom klienta i jest godna nowoczesnych wnętrz. Producenci gotowych zestawów meblowych wychodzą naprzeciw wymaganiom współczesnych klientów i wiedzą, co wyprodukować, aby to się sprzedało. Kolejna zaleta to krótki czas oczekiwania. W wielu sklepach można zamówiony komplet mebli odebrać jeszcze tego samego dnia lub poczekać na jego dowóz na następny dzień. Kuchnie gotowe można łatwo zamontować, jak i łatwo zdemontować. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie masz pewności, czy zostaniesz w danym lokum na zawsze. A jeśli czeka Cię przeprowadzka prędzej czy później, to już na pewno nie ma co ładować pieniędzy w kuchnię stworzoną na wymiar.

kuchnia plus

A może meble na wymiar?

Meble do kuchni na wymiar to nie lada gratka dla większości klientów. Głównie z tego rozwiązania cieszą się panie, które lubią mieć wszystko poukładane, przemyślane, zaplanowane. Produkowane kuchnie na wymiar doskonale sprawdzą się w ograniczonych pomieszczeniach, gdzie przestrzeń nie zachwyca. Dlaczego? Dzięki idealnemu dopasowaniu, wymierzeniu wszystkich potrzebnych miejsc można zaprojektować meble, które maksymalnie wykorzystają dostępną przestrzeń. Nie będzie szpar, dziur, nie będzie niepotrzebnych strat miejsca, które przecież można wykorzystać. Kuchnia na wymiar sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu w bloku, gdzie użytkownik chce maksymalnie wykorzystać niewielką wnękę na kuchnię, w mieszkaniu na poddaszu, gdzie przeszkadzają skosy lub w mieszkaniu w suterenie, gdzie niekoniecznie sufit ma taką wysokość, jaką powinien mieć.

Decydując się na kuchnię na wymiar, użytkownik otrzymuje maksymalnie spersonalizowane meble, jakie mogą istnieć. Zlecając wykonanie mebli profesjonaliście, warto w projekcie uwzględnić wszelkie swoje potrzeby oraz pomysły, które mają zwiększyć funkcjonalność kuchni. Można wybrać dokładny wymiar szafek, rozmieszczenie szuflad, ich ilość, mechanizm otwierania szafek zlokalizowanych w rogu kuchni, a także wiele więcej. Firmy, które na co dzień zajmują się projektowaniem i tworzeniem kuchni na wymiar, mają spore doświadczenie w tym temacie, a także dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań.

Indywidualne podejście oraz spersonalizowana realizacja

Kuchnia na wymiar to meble unikatowe i niepowtarzalne. Jeśli jakiś inny klient nie wymyśli tego, co Ty, z pewnością będziesz mógł cieszyć się maksymalnie oryginalną kuchnią. Kuchnia planowana na wymiar daje ogromny wachlarz możliwości. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ każdy człowiek może pochwalić się innymi oczekiwaniami wobec kuchni — ilości szafek, szuflad, a także funkcjonalności. Kuchnia jest pomieszczeniem użytkowanym codziennie, nawet po kilka razy, dlatego tak ważne jest, aby odpowiadało wszystkim potrzebom. Jeśli wszystko dobrze przemyślisz, spiszesz własne potrzeby, przemyślenia, pomysły, na pewno otrzymasz kuchnię marzeń, którą pokochasz.

Kuchnia na wymiar to nie tylko personalizacja, ale również możliwość dostosowania mebli wyglądem do reszty mieszkania. Jeśli Twoje lokum składa się głównie z ciemnych mebli, a w sklepach królują białe, może być ciężko połączyć te dwa przeciwieństwa.

Ile kosztują meble na wymiar?

Zastanawiasz się, jaki jest koszt kuchni na wymiar? Tak naprawdę ciężko jest określić konkretną cenę, ponieważ wiele zależy od zmiennych czynników. Każdy klient będzie miał inne wymagania, jeśli chodzi o wielkość zabudowy, o kolor szafek, kolor frontów, materiał na blaty, kolor blatu. Szuflady są z reguły droższe, aniżeli szafki, a jednak wygodniejsze i wiele ludzi decyduje się właśnie na nie.

Meble z laminatu będą tańsze, aniżeli meble z płyty MDF, nie mówiąc już o meblach lakierowanych czy fornirowych. Najdroższe są meble z naturalnego drewna, jednak w tym przypadku cena również zależna jest od jego konkretnego typu. Meble sosnowe kosztują ok. 2200 zł za metr bieżący, natomiast egzotyczne drewno to koszt ok. 4000 zł za metr bieżący.

Jeśli cena nie gra roli, warto postawić na meble na wymiar, niezależnie od tego, jaką przestrzeń masz do zagospodarowania i czy meble gotowe też by się tam sprawdziły. U stolarza każdy klient ma szersze pole do popisu — może zdecydować o każdym, choćby najmniejszym szczególe. W przypadku mebli gotowych w sklepach możliwe jest wybranie wariantu stosunkowo taniego, ale też droższego, jednak nie zawsze klient może zadecydować o detalach.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Wykończenie mieszkania pod klucz? Wybierz pomiędzy pakietem Wygodnym lub Komfortowym!

    Największą popularnością w naszej ofercie cieszą się dwa pakiety - Wygodny i Komfortowy. Nic więc

    czytaj więcej
  • Projektowanie domu – zrób to razem z nami

    Projektowanie wnętrza dla wielu z nas może być sporym wyzwaniem. Nie znaczy to jednak, że

    czytaj więcej