Kuchnia w aneksie

Strona główna » Kuchnia w aneksie
397 wyświetleń401 słów18 marca 2019czas czytania 2.2 minut

We współczesnych wnętrzach kuchnia coraz częściej stanowi integralną część salonu. Niezależnie od tego, czy jest to świadomy wybór czy konieczność wynikająca z ograniczonego metrażu, stajemy przed zadaniem połączenia dwóch przestrzeni o różnych funkcjach.

Korzyścią płynącą z takiego rozwiązania jest niewątpliwie integracja domowników. Czas spędzony na przygotowaniu posiłków staje się czasem spędzonym z rodziną. Możemy dzielić się wrażeniami z minionego dnia i zerkać na bawiące się dzieci. Łatwiej przyjmuje się też gości, kiedy szykując kawę lub kolację możemy swobodnie ze sobą rozmawiać.

U jak układ

Aneks kuchenny może być całkowicie otwarty na salon lub symbolicznie wydzielony ścianką lub meblami.  Układ samej kuchni jest najczęściej uzależniony od przestrzeni, którą mamy do dyspozycji. Meble mogą przebiegać wzdłuż jednej ściany, układać się w literę L lub U. Ciekawym rozwiązaniem jest wyspa kuchenna, która wizualnie oddziela kuchnię od reszty pomieszczenia. Na dodatek jest wielofunkcyjna – równie dobrze sprawdzi się w roli blatu roboczego, jak i miejsca spożywania posiłków.

Czego oczy nie widzą

W kuchni będącej częścią salonu estetyka ma szczególne znaczenie. Najlepiej zaaranżować ją w taki sposób, aby nie tracąc na funkcjonalności jak najmniej przypominała strefę roboczą. W miarę możliwości warto ukryć większość sprzętów i kuchennych akcesoriów. Lodówka i piekarnik w zabudowie, zamknięte szafki, uporządkowane blaty – dzięki nim kuchnia nabierze bardziej neutralnego charakteru i będzie sprzyjała wypoczynkowi.

Wspólny kierunek

Styl zabudowany kuchennej powinien współgrać z tym, co dzieje się w przestrzeni dziennej. Nowoczesna kuchnia na wysoki połysk nie będzie wyglądała dobrze przy klasycznych, drewnianych meblach i odwrotnie, styl rustykalny na tle minimalistycznego salonu może wypaść karykaturalnie. Dwie strefy w jednej, wspólnej przestrzeni powinny być jak najbardziej harmonijnie, zarówno pod względem stylu, jak i kolorystyki.

W zależności od preferencji kuchnię w aneksie można zaprojektować tak, aby od razu przyciągała uwagę lub zamaskować, np. dopasowując kolor frontów szafek kuchennych do ścian. Taki zabieg świetnie działa zarówno przy wykorzystaniu bieli, jak i innych, bardziej odważnych kolorów.

Wszystkie wykorzystane zdjęcia pochodzą z realizacji Urządzamy pod klucz.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Nowe mieszkanie dostosowane do Twoich oczekiwań – zmiany lokatorskie jak i kiedy?

    Warto wiedzieć, że podczas kupna mieszkania mamy prawo do wprowadzenia zmian lokatorskich, które wynikają z

    czytaj więcej
  • Deska Barlinecka – co to jest?

    Deska barlinecka jest produktem wykonanym z naturalnego drewna, a wszystkie składniki użyte do jej produkcji

    czytaj więcej