Łazienka w dobrym stylu

Strona główna » Łazienka w dobrym stylu
199 wyświetleń362 słów10 grudnia 2018czas czytania 2 minut

Łazienka już dawno przestała być pomieszczeniem sprowadzonym tylko i wyłącznie do funkcji. Obecnie nie tylko oferuje relaks, ale jest też miejscem reprezentacyjnym, tym samym powinna być urządzona ze smakiem.

Prostota formy

Możliwości jest wiele i w zasadzie każdy styl znany w aranżacji wnętrz możemy z powodzeniem zrealizować w przestrzeni łazienki. Przykładowo, styl nowoczesny będzie determinował oszczędne, ale starannie przemyślane środki wyrazu. Szkło, stal i chrom, gres o wysokim połysku – takie materiały sprawdzą się w nowoczesnej, minimalistycznej łazience. Ceramika o prostej formie, ukryte w zabudowie szafki, prysznic typu walk-in, czyli bez brodzika. Wszystko to pozwala skutecznie uporządkować przestrzeń i ograniczyć liczbę bodźców do minimum.

Sentyment do klasyki

Zupełnie inne zasady będą obowiązywały przy urządzaniu łazienki w bardziej klasycznym wydaniu. Przykładem może być styl retro, który nie obędzie się bez dodatków i nadających wnętrzu odpowiedni charakter detali. Jest tu miejsce zarówno na wolnostojącą wannę, najlepiej na stylizowanych nóżkach, lustro w drewnianej ramie czy zdobiony żyrandol. Kafle o klasycznym wzorze, szafki z frezowanymi frontami i obrazki lub stare fotografie na ścianach pozwolą stworzyć odpowiedni klimat.

Rola światła

Ważnym elementem każdej łazienki, bez względu na styl, jest oświetlenie. Na pewno nie powinno ono być dziełem przypadku. W zależności od układu pomieszczenia, oświetlenie można podzielić na strefy lub zaprojektować według scenariuszy. Relaksującej kąpieli bardziej będzie sprzyjało subtelne, przygaszone światło, natomiast do wykonania makijażu potrzebne jest światło intensywne, padające pod odpowiednim kątem. W zależności od aranżacji, lampy mogą być ukryte w podwieszanym suficie lub wyeksponowane, np. w formie efektownych kinkietów.

Decyzja o stylu, w jakim chcemy urządzić łazienkę powinna być punktem wyjścia dla wyboru takich elementów jak wanna, umywalka, prysznic czy lustro. Choć wydają się one mieć czysto funkcjonalny charakter, ich wygląd bardzo mocno wpływa na efekt końcowy. Warto także pamiętać o stylistycznej konsekwencji względem pozostałych pomieszczeń w domu.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Nowe mieszkanie dostosowane do Twoich oczekiwań – zmiany lokatorskie jak i kiedy?

    Warto wiedzieć, że podczas kupna mieszkania mamy prawo do wprowadzenia zmian lokatorskich, które wynikają z

    czytaj więcej
  • Deska Barlinecka – co to jest?

    Deska barlinecka jest produktem wykonanym z naturalnego drewna, a wszystkie składniki użyte do jej produkcji

    czytaj więcej