Mieszkanie na wynajem – jak je urządzić?

Strona główna » Mieszkanie na wynajem – jak je urządzić?
Mieszkanie na wynajem - jak je urządzić?
246 wyświetleń463 słów7 lipca 2021czas czytania 2.4 minut

Urządzenie mieszkania na wynajem w pewien sposób różni się aranżacji własnych czterech kątów. W tym przypadku od osobistych preferencji ważniejsze stają się jakość, funkcjonalność i budżet. W praktyce to właśnie te czynniki zadecydują o tym, czy szybko uda się znaleźć pierwszych najemców i jakie zyski osiągniemy z inwestycji. Jakimi zasadami kierować się zatem przy urządzaniu mieszkania na wynajem? Podpowiadamy! 

Spis treści:

Uwzględnij potrzeby przyszłych lokatorów
Funkcjonalna i neutralna aranżacja
Postaw na minimalizm
Nie zapomnij o oszacowanym budżecie

Uwzględnij potrzeby przyszłych lokatorów

Zasadniczą kwestią przy urządzaniu mieszkania na wynajem jest dostosowanie go do potrzeb przyszłych lokatorów. Zależnie od tego, czy planujemy wynajem krótko czy długoterminowy, rodzaj umeblowania oraz standard wykończenia będzie się różnił. Jeżeli nastawiamy się na wynajem dla studentów, inwestowanie w wysokiej klasy sprzęty może okazać się niekoniecznie opłacalnym rozwiązaniem. Okażą się one jednak przydatne w mieszkaniu wynajmowanym osobom gotowym zapłacić wyższą cenę.

Funkcjonalna i neutralna aranżacja

Urządzając mieszkanie na wynajem krótkoterminowy powinniśmy pamiętać o stylowej aranżacji i dekoracjach, dzięki którym osiągniemy efekt dobrego pierwszego wrażenia. Przy wynajmie na długi termin dużo bardziej istotne są funkcjonalność i minimalizm. Stwórzmy przestrzeń, która będzie na tyle uniwersalna i neutralna, że przyszły najemca będzie mógł urządzić ją zgodnie ze swoim gustem, w dowolnym stylu. Dobrym wyborem będą białe ściany, neutralne kolory podłóg oraz prosta forma mebli. Biel dodatkowo optycznie powiększy i rozjaśni wnętrza.

Zwróćmy uwagę, by wybrane przez nas rozwiązania były funkcjonalne i wytrzymałe. I nie zapomnijmy rzecz jasna o przestronnych szafach

Postaw na minimalizm

Przy urządzaniu mieszkania na wynajem zadbajmy o to, co jest niezbędne, ale nie zagracajmy wnętrz zbędnym wyposażeniem. Najbardziej cenione są mieszkania w minimalistycznym stylu. Zwróćmy jednak uwagę, by kuchnia i łazienka były kompleksowo wyposażone.Rozkład i umeblowanie pozostałych pomieszczeń zależy od potrzeb przyszłych lokatorów. Inaczej sytuacja wyglądać będzie w przypadku studentów, a inaczej dla rodzin z dziećmi. 

Nie zapomnij o oszacowanym budżecie

Kluczowe przy urządzaniu mieszkania na wynajem jest dopasowanie jego standardu wykończenia do miesięcznego czynszu najmu. Są elementy, na których nie należy oszczędzać, przykładowo meble kuchenne czy podłogi, które służyć mają przez wiele kolejnych lat. Niektóre z nich jednak będą się po prostu zużywać, więc inwestycja w ich ekskluzywne modele może nie być opłacalna.

 

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Nowe mieszkanie dostosowane do Twoich oczekiwań – zmiany lokatorskie jak i kiedy?

    Warto wiedzieć, że podczas kupna mieszkania mamy prawo do wprowadzenia zmian lokatorskich, które wynikają z

    czytaj więcej
  • Deska Barlinecka – co to jest?

    Deska barlinecka jest produktem wykonanym z naturalnego drewna, a wszystkie składniki użyte do jej produkcji

    czytaj więcej