Podłoga drewniana vs Panele laminowane

Strona główna » Podłoga drewniana vs Panele laminowane
193 wyświetleń203 słów20 maja 2016czas czytania 1 minut

Jednym z najbardziej istotnych elementów wykończenia wnętrza jest podłoga – to właśnie ona może nadawać charakter całemu wnętrzu lub być tłem dla innych elementów.

Poza wyborem faktury czy koloru należy zdecydować z jakiego materiału będzie wykonana. W chwili obecnej na rynku dostępna jest szeroka gama podłóg laminowanych oraz podłóg drewnianych.

 

Podczas wyboru warto przede wszystkim zastanowić się jak podłoga będzie użytkowana. Czy ma być „na lata”, czy mamy w planie wymienić ją za jakiś czas. Czy będzie narażona na uszkodzenia lub podwyższoną wilgotność.

 

Jeśli podłoga będzie narażona na uszkodzenia lub intensywnie użytkowana, lepiej zastosować panele laminowane, które są bardzo wytrzymałe ale podczas chodzenia wydają, charakterystyczny stukot. Podłoga drewniana jest materiałem naturalnym, który jest znacznie przyjemniejszy w odbiorze niż podłoga z tworzywa sztucznego, ale jak każdy naturalny materiał wymaga pielęgnacji i jest mniej odporna na zniszczenia.

Każde z rozwiązań ma zalety ale również wady dlatego wybór zawsze należy przeanalizować i dobrze się nad nim zastanowić.

Więcej informacji uzyskasz u swojego architekta.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Nowe mieszkanie dostosowane do Twoich oczekiwań – zmiany lokatorskie jak i kiedy?

    Warto wiedzieć, że podczas kupna mieszkania mamy prawo do wprowadzenia zmian lokatorskich, które wynikają z

    czytaj więcej
  • Deska Barlinecka – co to jest?

    Deska barlinecka jest produktem wykonanym z naturalnego drewna, a wszystkie składniki użyte do jej produkcji

    czytaj więcej