Tapety

Strona główna » Tapety
122 wyświetleń235 słów20 maja 2016czas czytania 1.2 minut

Tapety ścienne to jedna z najprostszych i najbardziej efektownych metod wykończenia ścian. Wybór tapet na rynku jest ogromny zarówno pod względem kolorystki, wzoru jak i materiału. W zależności jaki styl oraz charakter wnętrza chcemy osiągnąć musimy wszystkie te elementy rozważnie dobrać.

Przed dokonaniem zakupu tapety trzeba przede wszystkim uwzględnić funkcję pomieszczenia w jakim tapeta ma być zastosowana. W pomieszczeniach takich jak salony, sypialnie, garderoby, gabinety tapety będą najmniej narażone na wpływ temperatury, wilgoci, zabrudzeń. W tych pomieszczeniach możemy zastosować tapety papierowe, fizelinowe lub winylowe.

Każda z nich jest wykonana z innego materiału. Zewnętrzną warstwę tapety fizelinowych wykonuje się z naturalnych tkanin, takich jak jedwab, bawełna len czy wełna. Ten typ tapet tworzy oryginalny i niepowtarzalny charakter wnętrza.

Tapety papierowe są najmniej trwałe, składają się z dwóch warstw papieru i nie są odporne na zabrudzenia, w przeciwieństwie do tapet winylowych, których zewnętrzną warstwą jest winyl, a więc powłoka zmywalna, dzięki czemu tapety te świetne sprawdzają się w holach czy w dziecięcych pokojach. Niektóre tapety winylowe o określonej specyfikacji są odporne nie tylko na drobne zabrudzenia, ale również na szorowanie, wodę oraz światło i można je stosować w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka.

Więcej informacji uzyskasz u swojego architekta.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Armatura Grohe czy Hansgrohe

    Projektowanie wnętrz wiąże się z wyborami i przemyślanym zestawieniem materiałów. W przypadku takich pomieszczeń jak

    czytaj więcej
  • Płytki łazienkowe Paradyż – dlaczego warto je wybrać?

    Łazienka to jedno z najczęściej używanych pomieszczeń w mieszkaniu czy domu. Projektowanie wnętrz - tu

    czytaj więcej