Wanna czy prysznic? Pomożemy Ci zdecydować!

Strona główna » Wanna czy prysznic? Pomożemy Ci zdecydować!
Wanna czy prysznic? Pomożemy Ci zdecydować!
318 wyświetleń607 słów20 maja 2021czas czytania 3,1 minut

Wanna, prysznic… Najdogodniej byłoby mieć i jedno, i drugie. Nie w każdym mieszkaniu jest to jednak możliwe z uwagi na ilość miejsca. Nie zawsze też oba te sprzęty są  potrzebne – wszystko to zależy od indywidualnych potrzeb domowników. Dlatego też, wykończenie domu to moment, kiedy pojawia się ten największy łazienkowy dylemat. Podpowiadamy, co warto przeanalizować przy wyborze: wanna czy prysznic, aby później być zadowolonym ze swojej decyzji.

Spis treści:

Wielkość łazienki jest kluczowa
Szybki prysznic
Gorąca kąpiel w wannie
Opcja dla niezdecydowanych

Wielkość łazienki jest kluczowa

Choć nasze preferencje i wygoda są ważne, to w praktyce czynnikiem decydującym o wyborze “wanna czy prysznic” jest często wielkość łazienki i urządzenia, jakie chcemy w niej pomieścić. Miejmy na uwadze wymiary wanny – nawet w przypadku węższych modeli, szerszy koniec i tak ma minimum 70 cm, a długość to co najmniej 100 cm. Dodatkowo, aby móc się swobodnie poruszać, przed wanną pozostawia się co najmniej 90 cm wolnej przestrzeni. Typowy prysznic to z kolei 80 x 80 cm lub 90 x 90 cm. Tu również istotne jest pozostawienie wolnego miejsca, umożliwiającego nam swobodne wyjście spod prysznica, osuszenie się i ubranie.

Szybki prysznic

Niewielkie gabaryty to nie jedyne zalety prysznica. Jest on idealną opcją dla osób, które doceniają szybkie, wodne orzeźwienie. Prysznic doskonale sprawdzi się przed i po pracy, po męczącym treningu czy w czasie upałów – dając efekt natychmiastowego orzeźwienia, jest jak zastrzyk energii. Będzie również znacznie bardziej komfortowy dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Jeżeli zdecydujemy się na prysznic, możemy wyposażyć go dodatkowo w panel do hydromasażu, dający odprężenie po ciężkim dniu.

Gorąca kąpiel w wannie

Kąpiel w wannie jest doskonałym sposobem na wieczorny relaks czy rozgrzanie się w ponure jesienne i zimowe wieczory. To również dogodny moment aby wykonać swoje ulubione zabiegi pielęgnacyjne – nałożyć maseczkę czy zastosować aromaterapię olejkami lub solą morską. Korzyści, jakie wynikają z posiadania wanny doceniają przede wszystkim rodziny z dziećmi. Dla maluchów kąpiel jest okazją do wodnych zabaw, a i rodzicom ułatwia ona codzienną pielęgnację pociechy. 

Opcja dla niezdecydowanych

Jeżeli pomimo przeanalizowania wszelkich korzyści i wad w zakresie wyboru wanny lub też prysznica, wciąż nie wiemy, na co się zdecydować – nie martwmy się. Pozostaje zawsze rozwiązanie kompromisowe, a zatem wanna z parawanem. O ile tylko posiadamy odpowiednią ilość miejsca, jest to rozwiązanie najbardziej praktyczne – pozostawiamy sobie możliwość wzięcia zarówno szybkiego prysznica, jak i długiej, relaksującej kąpieli. Inne rozwiązania łączące w sobie cechy i prysznica i wanny to także wanna z zasłonką prysznicową oraz prysznic z głębokim brodzikiem i siedziskiem.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Z nami zapomnisz o plastikowych butelkach na wodę
Zasady organizacji i przebiegu spotkań w naszym biurze
Drzwi przesuwne w domu – poradnik
Armatura Grohe czy Hansgrohe
Płytki łazienkowe Paradyż – dlaczego warto je wybrać?
Jak przygotować się do remontu – budżet i normy
#ekoUPK – oszczędzamy wodę – jaką armaturę warto wybrać
Kraków – nie tylko królewski, ale i nowoczesny
Sokratesa Development – Nasz Nowy Partner
#Jesteśmy odpowiedzialni
#ekoUPK bądź eko z UrzadzamyPodKlucz.pl
#ekoUPK – Oszczędzaj wodę. Skorzystaj z promocji – Zamień wannę na prysznic
Urządzamy pod klucz Klientów inwestycji Ogrody Włochy
Marogobud – nasz nowy Partner
Gemma Inwestycje – nasz nowy Partner
13. urodziny Urzadzamypodklucz.pl
Deska Barlinecka – co to jest?

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Sceny świetlne we wnętrzu – jak dobrać oświetlenie do kuchni, nauki i odpoczynku?

    Dobór odpowiedniego oświetlenia stanowi duże wyzwanie w aranżacji mieszkania - to kwestia zależna zarówno od

    czytaj więcej
  • Alergik w domu – materiały wykończeniowe mają znaczenie

    Z roku na rok rośnie liczba osób zmagających się z alergią - wzrost zauważalny jest

    czytaj więcej