Dom w sercu miasta – warszawskie osiedla domów jednorodzinnych

Strona główna » Dom w sercu miasta – warszawskie osiedla domów jednorodzinnych
Dom w sercu miasta - warszawskie osiedla domów jednorodzinnych
1250 wyświetleń969 słów17 marca 2021czas czytania 5 minut

Posiadanie własnego kawałka ziemi nie musi oznaczać przeprowadzki na tereny podmiejskie. Właścicielem domu jednorodzinnego można stać się nawet w centrum aglomeracji. Atrakcyjna lokalizacja w pobliżu najważniejszych węzłów komunikacyjnych – wbrew powszechnej opinii – nie ogranicza prywatności. Wręcz przeciwnie. Prywatną przestrzeń, przydomowy ogródek i miejsce do odpoczynku można posiadać również w sercu miasta. W artykule opisujemy trzy projekty deweloperskie warszawskich osiedli domów, które są doskonałym przykładem takich rozwiązań.

Nova Królikarnia (Ronson Development Sp. z o.o)

Nova Królikarnia to inwestycja zlokalizowana w zielonym sercu jednej z najpopularniejszych dzielnic mieszkaniowych Warszawy – Mokotowa. Jest to osiedle domków jednorodzinnych  o kameralnej nowoczesnej zabudowie z licznymi udogodnieniami, które podnoszą warunki życiowe mieszkańców. Największym atutem osiedla jest przede wszystkim dogodna lokalizacja. Nova Królikarnia położona jest w otoczeniu licznych terenów zielonych, które tworzą podmiejski klimat i zapewniają bliskość natury. Jednocześnie mieszkańcy osiedla Nova Królikarnia mogą korzystać z licznych udogodnień w zakresie infrastruktury drogowej i komunikacyjnej Warszawy. Inwestycja położona jest w pobliżu drogi krajowej nr 2 (aleja Sikorskiego), która umożliwia szybki przejazd na drugą stronę Wisły, a także łączy się z południową obwodnicą Warszawy. Mieszkańcy osiedla mają także dobry dostęp do ważnych dróg Mokotowa, jakimi są ulica Idzikowskiego oraz Aleja Wilanowska. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, co więcej, niedaleko osiedla znajdziemy stację metra Wilanowska z dużą pętlą autobusową i przystankami tramwajowymi. Mokotów to dzielnica, która wyróżnia się doskonałym rozplanowaniem terenu oraz dużą ilością punktów usługowych i rekreacyjnych. Mieszkańcy osiedla mogą spędzać wolny czas blisko domu, w takich miejscach, jak: Park Arkadia, Park Wodny Warszawianka, Tor łyżwiarski Stegny, Pola Mokotowskie czy Park Morskie Oko. Tak dogodna lokalizacja osiedla Nova Królikarnia pozwala na życie w komfortowych warunkach, blisko ścisłego centrum miasta.

Nova Rokokowa (Yuin)

Po drugiej stronie Warszawy, na Bielanach znajduje się osiedle Nova Rokokowa. Jest to również nowe osiedle położone w zielonej części warszawskiej dzielnicy, które wyróżnia się doskonałą lokalizacją. Nova Rokokowa to butikowe osiedle 5 funkcjonalnych segmentów z ogródkami, które całe otoczone jest zielenią. Choć osiedle znajduje się w dalszej odległości od centrum Warszawy, to posiada doskonałe połączenie komunikacyjne. Niedaleko zlokalizowana jest stacja metra Młociny, która stanowi kluczowy punkt komunikacyjny północnej części stolicy i zapewnia mieszkańcom szybki transport zarówno metrem, jak i autobusami oraz tramwajami. Mieszkańcy osiedla posiadają bezpośrednie połączenie z Młocinami, dzięki pobliskiemu przystankowi autobusowemu. Dużym atutem inwestycji jest spokojna okolica, która gwarantuje warunki mieszkaniowe niczym na peryferiach miasta. W tej części Bielan znajdziemy liczne tereny zielone, spośród których warto wymienić: Las Bielański, Las i Park Młociński oraz Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy “Prasówka”. Jednak najważniejszy punkt w tym zakresie stanowi Puszcza Kampinoska, która znajduje się bardzo blisko osiedla Nova Rokokowa. Ponadto, w pobliżu znajdziemy wiele placówek edukacyjnych i medycznych oraz punktów usługowych, które podnoszą standard życia i sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do zamieszkania dla rodzin. To sprawia, że mieszkańcy osiedla Nova Rokokowa mieszkając w spokojnej okolicy mogą w pełni brać aktywny udział w życiu stołecznego miasta.

 

Modern House (Alberto Invest)

Czas powrócić na południową część Warszawy, a dokładniej na zielony Ursynów, gdzie znajdziemy nową inwestycję Modern House. Jest ona zlokalizowana przy ul. Cymbalistów na wysokości słynnego Lasu Kabackiego. Osiedle składa się z domów jednorodzinnych o zabudowie bliźniaczej. Teren całego kompleksu jest ogrodzony, a wewnętrzne przemieszczanie się samochodami, rowerami czy też pieszo zapewnia prosty układ komunikacyjny. Ogromną zaletą osiedla jest położenie blisko ulicy Puławskiej, która ciągnie się od granicy Ursynowa aż do ścisłego centrum Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy osiedla Modern House mogą szybko przemieszczać się nie tylko po Ursynowie, ale również po innych częściach Warszawy. Co więcej, droga ta prowadzi do trasy szybkiego ruchu S2 oraz do obwodnicy stołecznego miasta. Warto podkreślić, że ze względu na bliskość ulicy Puławskiej architekci odpowiednio zaprojektowali osiedle oraz domy pod względem izolacji akustycznej. Nowoczesność osiedla widoczna jest także pod względem wyjątkowych przeszkleń i elewacji budynków oraz wykorzystania zaawansowanej technologii, jak kolektory słoneczne czy nowoczesne kotły gazowe. Kolejną zaletą osiedla jest blisko położona stacja PKP Warszawa Jeziorki, która umożliwia mieszkańcom transport komunikacją miejską oraz pociągami. Oprócz wspomnianego wcześniej lasu Kabackiego, który stanowi najpopularniejszy obiekt przyrodniczy w Warszawie, warto wyróżnić także występowanie w pobliżu licznych parków oraz stawów. Dzięki temu mieszkańcy osiedla Modern House mogą cieszyć się doskonałymi warunkami życia z dobrym dostępem do serca Warszawy.

 

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak można zadbać o prawidłową jakość powietrza w mieszkaniu?
Alergik w domu – materiały wykończeniowe mają znaczenie
Oświetlenie pokoju z Kanlux
Z nami zapomnisz o plastikowych butelkach na wodę
Zobacz jakie środki wdrożyliśmy by zachować bezpieczeństwo podczas spotkań w pracowni
Drewniana podłoga do domu
Styl życia a dom
Wymarzone M i rozmowa z deweloperem — o czym trzeba pamiętać?
Feng Shui we wnętrzach — czy to naprawdę działa?
Zlewozmywak Franke czy warto?
Wola Apartamentowo
Panele Quick-Step – poradnik
Ciepło w łazience – czy ogrzewanie podłogowe zastąpi grzejnik?
Ergonomia w kuchni
Nagroda Excellent Design dla Urządzamypodklucz.pl

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Inwestycje w Ursusie: Twoja szansa na idealne mieszkanie

    Pierwszym i najważniejszym argumentem, przemawiającym za wyborem mieszkania w Ursusie, jest jego lokalizacja. Ursus stanowi

    czytaj więcej
  • Targówek – Miejsce Twojego Nowego Mieszkania

    Targówek, znany także jako zielony zakątek stolicy, z roku na rok przyciąga coraz więcej osób,

    czytaj więcej