Miasteczko Wilanów – pierwsze polskie osiedle zaprojektowane w oparciu o koncepcję „masterplan”

Strona główna » Miasteczko Wilanów – pierwsze polskie osiedle zaprojektowane w oparciu o koncepcję “masterplan”
Miasteczko Wilanów - pierwsze polskie osiedle zaprojektowane w oparciu o koncepcję "masterplan"
1192 wyświetleń617 słów24 listopada 2020czas czytania 3,2 minut

Miasteczko Wilanów to warszawskie osiedle mieszkaniowe, które zaprojektowano w oparciu o tzw. masterplan – urbanistyczną koncepcję samowystarczającego osiedla. Projekt powstał na podstawie analiz miejscowych planów zagospodarowania terenu i – w pierwotnym zamyśle – miał w sposób kompleksowy usprawnić obsługę mieszkańców tak, aby nie musieli odbywać zbędnych podróży. Czy deweloperom udało się zrealizować pierwotne plany? Sprawdzamy. 

Ograniczenie wysokości budynków do 20 m, wytyczne dotyczące elewacji budynków, place miejskie, otwarty system przestrzeni publicznych, podział na kwartały zabudowy – to nie jedyne wytyczne, jakie muszą zrealizować deweloperzy budujący inwestycje w Miasteczku Wilanów. Szkielet osiedla tworzy siatka ulic z kwartałami zabudowy a Pałac w Wilanowie i Świątynia Opatrzności Bożej stanowią dominanty. Minimum cztery wejścia do każdego kwartału mają zachęcać mieszkańców do spacerów a partery budynków są adaptowane na usługi. Również inwestycje deweloperskie muszą spełniać szereg wytycznych.

Strefa Wilanów – Yareal

Strefa Wilanów to dziewięć kameralnych, czteropiętrowych budynków, zapewniających blisko 300 lokali mieszkalnych. W garażu podziemnym przewidziano 450 miejsc parkingowych oraz komórki lokatorskie. Położenie u zbiegu ulic Kieślowskiego i Klimczaka zapewnia ciszę i spokój a także doskonały widok na Oś Królewską, jedną z głównych arterii Miasteczka Wilanów. Niska zabudowa idealnie współgra z zabudową otoczenia. Przestronne i dobrze doświetlone części wspólne zdobią pasma zieleni a system alejek i ścieżek sprzyja spacerom. Dla miłośników dwóch kółek, na terenie Strefy Wilanów przewidziano również stojaki dla rowerów. Boisko do gier zespołowych, ścianka wspinaczkowa, strefa street workout, trampoliny dla najmłodszych – dobrze zagospodarowane części wspólne to zdecydowany atut inwestycji. Na uwagę zasługują również najwyższej jakości, ekologiczne materiały wykończeniowe, jakich użyto podczas budowy oraz prestiżowy certyfikat BREEAM, jakim może pochwalić się inwestor.

Wilania, Wiktoria, Wioletta – Polnord

Wilania, Wiktoria, Wioletta to kameralne osiedla, które łączy szeroki wybór słonecznych mieszkań oraz kunsztowna elewacja, stanowiąca połączenie naturalnego drewna, betonu architektonicznego i stali. Ponad połowa terenu inwestycji to zieleń i tereny rekreacyjne, sprzyjające aktywności na świeżym powietrzu. Ozdobne trawy, kwiatowe krzewy i drzewa sprawiają, że nawet w sercu miasta można poczuć się, jak na weekendzie spędzonym poza aglomeracją, wśród natury. Przestronne balkony do 12,6 m2 i przydomowe ogródki do 40 m2 to wyróżniki lokali mieszkalnych projektu Polnord.

Zora 2 – White Stone Development

Nowoczesna architektura i patio z urban garden – to niekwestionowane atuty projektu Zora 2. Blisko 140 lokali mieszkalnych umieszczono w kompleksie niskokondygnacyjnych budynków. Wszystkie mieszkania wyposażono w loggie, a apartamenty znajdujące się na najwyższych piętrach w przestronne tarasy na dachu. Duże okna zapewniają optymalne, naturalne doświetlenie. Całodobowy monitoring zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Na wspólnym patio, mieszkańcy mogą uprawiać zioła, krzewy i drzewka owocowe.

 

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl 

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Marogobud – nasz nowy Partner
Parawan nawannowy — chciałbyś mieć wannę z możliwością prysznica?
Łazienka dla gości – wykańczamy z Roca
Jaką podłogę wybrać?
Fronty kuchenne
Jak dodatkowo wygłuszyć mieszkanie?
Wszystko, co powinieneś wiedzieć, szukając drzwi do mieszkania
Metry kwadratowe – jaka powierzchnia domu będzie dla Ciebie odpowiednia?
To świetna okolica – na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?
Rozszerzamy ofertę o Pakiety PRESTIGE
Łazienka w dobrym stylu
Geometryczne formy we wnętrzach
Kuchnia Black&White
Lagrus – drzwi i listwy przypodłogowe do domu
Gemma Inwestycje – nasz nowy Partner

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Inwestycje w Ursusie: Twoja szansa na idealne mieszkanie

    Pierwszym i najważniejszym argumentem, przemawiającym za wyborem mieszkania w Ursusie, jest jego lokalizacja. Ursus stanowi

    czytaj więcej
  • Targówek – Miejsce Twojego Nowego Mieszkania

    Targówek, znany także jako zielony zakątek stolicy, z roku na rok przyciąga coraz więcej osób,

    czytaj więcej