Mokotowskie perełki mieszkaniowe

Strona główna » Mokotowskie perełki mieszkaniowe
Mokotowskie perełki mieszkaniowe
995 wyświetleń837 słów4 lipca 2018czas czytania 4,4 minut

Nowoczesne kamienice czy zapierające dech w piersiach wieżowce, które w swych wnętrzach skrywają dzieła sztuki nowoczesnej? Deweloperzy budujący na Mokotowie prześcigają się w pomysłach na realizację unikatowych inwestycji.

Mokotów jest jedną z najstarszych i najbardziej popularnych dzielnic w Warszawie. Nic więc dziwnego, że to właśnie w obrębie tej dzielnicy powstaje najwięcej ciekawych inwestycji deweloperskich. W naszym materiale zestawiliśmy osiem projektów, które najbardziej wyróżniają się spośród aktualnej oferty mieszkaniowej.

Zielono i ekologicznie

Na al. Generała Sikorskiego znajduje się kompleks mieszkalny Green Mokotów dewelopera Robyg. Inwestycja dosłownie skąpana w zieleni. Otaczają ją tereny spacerowe, ścieżki rowerowe oraz zbiorniki wodne. Poza lokalizacją projekt dewelopera wyróżnia zastosowanie w każdym lokalu mieszkalnym systemu smart home, który pozwala na zarządzanie mieszkaniem na odległość. Dzięki niemu możemy np. zasłonić rolety, włączyć klimatyzację czy zaprogramować niektóre sprzęty domowe za pomocą smartfona.

Dla entuzjastów ekologii również znajdą się wyjątkowe inwestycje. Jedną z nich jest Holm House, szwedzkiego dewelopera Skanska. Budynek otrzymał certyfikat Breeam, który definiuje standard budowy inwestycji według ekologicznych standardów. Poza Breeam, Holm House, jako jedyny budynek mieszkalny w Polsce odznacza się certyfikacją Obiekt bez barier, będącą gwarancją dostosowania inwestycji i jej otoczenia do potrzeb wszystkich mieszkańców, również w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Holm House wyróżnia również wykorzystanie w holu głównym i lampach przed budynkiem najnowocześniejszych technologii obróbki stali FIDU stworzonej przez Oskara Zięte.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Sztuka na osiedlu

Polscy deweloperzy coraz chętniej promują środowiska artystyczne i zaczynają wprowadzać sztukę do przestrzeni publicznej. Doskonałym przykładem jest apartamentowiec Bobrowiecka 10 zrealizowany przez Spectra Development. Inwestycja wchodzi w skład kompleksu Bobrowiecka, który powstał według autorskiej koncepcji dewelopera “kultura wpisana w przestrzeń”. Tym, co wyróżnia cały kompleks, jest promocja polskich artystów oraz ich dzieł powstałych po II wojnie światowej. We wnętrzach odnaleźć można prace m.in. Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Fangora, Igora Mitoraja czy Tadeusza Kantora.

Rzeźby M. Abakanowicz Galeria wnętrz siedziby Fundacji Rodziny Staraków oraz Spectra Art Space Bobrowiecka 6 Warszawa fot. K. Jurkowski

Obrazy T. Brzozowski W. Fangor Galeria wnętrz siedziby Fundacji Rodziny Staraków oraz Spectra Art Space Bobrowiecka 6 Warszawa fot. K. Jurkowski

Sztukę nowoczesną możemy podziwiać także w inwestycji Dom Development – Studio Mokotów. Jest to kompleks czterech budynków zlokalizowany tuż obok biznesowej części Mokotowa. Inwestycja stanowi przykład przenikania sztuki do inwestycji deweloperskich. Elewacje budynku zdobią kolorowe grafiki zaprojektowane przez El Kenora – jednego z czołowych artystów street artu.

Kolejną inwestycją Dom Development, na którą warto zwrócić uwagę jest Osiedle Cybernetyki łączące sztukę nowoczesną ze współczesnymi technologiami. Elegancką bryłę budynku dopełnia instalacja artystyczna znajdująca się na placu powitalnym. “Soroban/Liczydło” stworzony został przez uznanych artystów i performerów Jana Mioduszewskiego “Fabryka Mebli” oraz Martę Paulat.

Osiedle Cybernetyki 17, Dom Development S.A.

Poza unikatową instalacją na osiedlu ważną rolę odgrywa projekt wnętrz w stylu cybernetycznym, który podkreślają widniejące na ścianach wzory układów scalonych i światła LED.[/vc_column_text][vc_column_text]Czar kamienic i rezydencji

Również miłośnicy historii i przedwojennej architektury znajdą miejsca, którymi warto się zainteresować, szukając wymarzonego lokum na Mokotowie. Jednym z takich przykładów jest przedwojenna kamienica Kujawska 3. Po jej odnowieniu zostaną zachowane oryginalne detale architektoniczne, modernistyczna elewacja i stalowo-szklana brama.

Kolejną inwestycją, o której warto wspomnieć, jest Rezydencja Fryderyk (na pierwszej wizualizacji) zainspirowana kamienicami z okresu międzywojennego znajdującymi się na Mokotowie. Ich wpływ widoczny jest zarówno w bryle budynku, zaokrąglonej formie narożników, jak i elewacji oraz klasycznym detalu architektonicznym balkonu.

Zupełnie inny charakter ma Huculska 5, czyli luksusowy, pokryty trawertynem apartamentowiec w stylu Art Deco. Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parku Morskie Oko. Inspiracje sztuką modernizmu znajdą swoje odzwierciedlenie nie tylko w bryle budynku, rzeźbieniach balustrad i fasady, lecz również w wykończeniu i urządzeniu inwestycji wewnątrz.

Huculska 5, Euro-Trademex Sp. z o.o.

Opracowanie materiału: RynekPierwotny.pl[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Listwy przypodłogowe – jaki rodzaj wybrać?
Na jaki kolor pomalować mały pokój?
Cegła jako element wystroju wnętrz
Urządzamy pod klucz Klientów inwestycji Ogrody Włochy
Kolory do wnętrz z gamy Tikkurila
Brodzik kompozytowy – czyli co to jest? Objaśniamy wspólnie z Schedpol
Bidet – dlaczego warto go mieć?
Miasteczko Greenwood, zielona oaza na warszawskiej Białołęce.
Projekt wnętrza – etapy tworzenia krok po kroku
Kolorowa sofa w salonie – jaką wybrać?
Podłogi drewniane – jakie deski wybrać?
Płytka gresowa a glazura – jaka jest różnica?
Czyszczenie odpływu liniowego z Viega
Kabina prysznicowa walk-in – Twoja nowoczesna łazienka
Jak zaaranżować salon marzeń? Sprawdź nasze wskazówki!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Inwestycje w Ursusie: Twoja szansa na idealne mieszkanie

    Pierwszym i najważniejszym argumentem, przemawiającym za wyborem mieszkania w Ursusie, jest jego lokalizacja. Ursus stanowi

    czytaj więcej
  • Targówek – Miejsce Twojego Nowego Mieszkania

    Targówek, znany także jako zielony zakątek stolicy, z roku na rok przyciąga coraz więcej osób,

    czytaj więcej