Osiedla mieszkaniowe w stylu eko – jakie rozwiązania oferują deweloperzy, aby chronić środowisko naturalne?

Strona główna » Osiedla mieszkaniowe w stylu eko – jakie rozwiązania oferują deweloperzy, aby chronić środowisko naturalne?
296 wyświetleń615 słów23 września 2020czas czytania 3,2 minut

Energooszczędne układy budynków, ekologiczne materiały, ograniczenia do minimum wycinki drzew, świadome gospodarowanie materiałami i odpadami – to tylko niektóre działania, jakie realizują deweloperzy w trosce o środowisko naturalne. Trend eko cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednak zielone budownictwo to nie tylko rewitalizacja przyosiedlowych skwerów i parków, lecz dbałość o naturę, spójna koncepcja architektoniczna i infrastruktura pozwalająca na rozwój społeczny. Które inwestycje mieszkaniowe w stolicy spełniają powyższe kryteria? Sprawdzamy ofertę Budimex, Yareal i Murapol.

Eko sąsiedztwo

Idea eko-osiedla jest związana z budową nieruchomości w poczuciu solidarności społecznej, z uwzględnieniem coraz bardziej świadomej potrzeby dbałości o środowisko naturalne. Każdy mieszkaniec – bez względu na płeć, wiek, status materialny – dzięki odpowiedniej aranżacji przestrzeni, ma czuć się dobrze. Przystanki transportu publicznego ograniczają ruch samochodowy i umożliwiają szybki dojazd do pracy a większość placówek edukacyjnych, handlowych czy zdrowotnych znajduje się w bliskim sąsiedztwie inwestycji. Restauracje, kawiarnie i sklepy znajdują się na parterach, dzięki czemu bez problemu dostaną się tam nawet osoby niepełnosprawne. Małe i lokalne punkty usługowe sprzyjają podtrzymywaniu kontaktów międzyludzkich. Idealnym przykładem eko-osiedla jest Wiślany Mokotów, oferowany przez Budimex. Atrakcyjna lokalizacja w pobliżu centrum, Łazienek i Agrykoli zapewnia bezproblemową komunikację (również z wykorzystaniem transportu publicznego) i możliwość szybkiej regeneracji w otoczeniu przyrody. Niskokondygacyjne budynki nie przesłaniają widoku, doskonale wpisując się w otaczający krajobraz architektoniczny. Użycie ekologicznych i naturalnych materiałów (drewno, mineralne płytki klinkierowe) sprzyja koncepcji dbałości o środowisko. Zielone dziedzińce z bujną i różnorodną roślinnością nawiązują do terenów nadwiślańskich a alejki spacerowe zachęcają do aktywności mieszkańców.

Smart home w centrum miasta

Eden Włodarzewska to inwestycja zlokalizowana na Szczęśliwicach, oferowana przez Yareal. Kameralne osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej i budynku wielorodzinnego, otrzymało prestiżowy certyfikat BREEAM Interim – oznaczający najwyższy standard zielonego budownictwa. Innowacyjne i proekologiczne rozwiązania – energooszczędność, odpowiedni komfort termiczny, dostęp do światła dziennego, wysoka bioróżnorodność terenów zielonych, ekologiczne materiały budowlane – zapewniają komfort mieszkańcom i jednocześnie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Wszystkie lokale zostały wyposażone w systemy inteligentnego zarządzania – tzw. “smart home”. Dzięki temu mieszkańcy mogą dostosować pracę urządzeń do potrzebnego zużycia, oszczędzając energię.

Naturalnie bez smogu

Murapol Osiedle Natura to inwestycja położona na warszawskiej Białołęce, której wyróżnikiem jest zastosowanie pakietu antysmogowego. Codzienną ochronę przed zanieczyszczeniami, smogiem, pyłkami, alergenami zapewnia zaawansowany technicznie układ filtrów, jakie powstrzymują drobnoustroje. Alejki przecinające tereny zielone umożliwiają komfortowy wypoczynek na ogrodzonym terenie a sąsiedztwo Puszczy Słupeckiej sprzyja rekreacji w otoczeniu przyrody. Dogodny dojazd do pozostałych dzielnic, dobrze rozwinięta sieć handlowo-usługowa, przystanki komunikacji miejskiej, placówki edukacyjne idealnie wpisują się w trend samowystarczalności funkcjonalnej, charakterystycznej dla ekologicznego budownictwa. Dzięki temu wszelkie sprawy czy formalności można załatwić podczas spaceru, co zachęca do pieszej aktywności.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy w Strefie Dewelopera:

Krzemowe Osiedle
Niemcewicza 17
Rezydencja Mokotów
Artystyczny Żoliborz
Apartamenty Saska
Zora Wilanów
Rezydencja Orłowicza
Przy Woronicza
Miasta w mieście – największe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie
W Śródmieściu… z głową w chmurach!
Luksus na Woli
Urok praskich kamienic
Mokotowskie perełki mieszkaniowe
Inwestycje na Mokotowie
Yareal partnerem Urzadzamypodklucz.pl
Osiedle Lykke
Centrum Praskie Koneser

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • To świetna okolica – na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

    Podczas zakupu mieszkania w głównej mierze skupiamy się na jego układzie, aby jak najlepiej zagospodarować

    czytaj więcej
  • Osiedla mieszkaniowe w Warszawie o nietuzinkowej architekturze

    Osiedla deweloperskie kojarzą się przede wszystkim z budownictwem funkcjonalnym, mającym spełniać potrzeby niemalże wszystkich grup

    czytaj więcej