Osiedla mieszkaniowe w Warszawie o nietuzinkowej architekturze

Strona główna » Osiedla mieszkaniowe w Warszawie o nietuzinkowej architekturze
Osiedla mieszkaniowe w Warszawie o nietuzinkowej architekturze
1053 wyświetleń633 słów27 lipca 2021czas czytania 3,3 minut
Osiedla deweloperskie kojarzą się przede wszystkim z budownictwem funkcjonalnym, mającym spełniać potrzeby niemalże wszystkich grup społecznych – singli, młodych małżeństw, rodzin z dziećmi, osób starszych. Z uwagi na konieczność dostosowania inwestycji do wymagań powyższych grup wiekowych, osiedla mieszkaniowe projektowane są w sposób uniwersalny, nierzadko powtarzalny i banalny. Nie zawsze jednak tak jest. Deweloperzy coraz częściej – prócz wygody i komfortu przyszłych właścicieli – stawiają na architekturę. Nietuzinkowe bryły budynków, nowoczesne rozwiązania – to wyróżniki warszawskich osiedli mieszkaniowych. W tym artykule opiszemy trzy inwestycje deweloperskie, odzwierciedlające powyższe kryteria.

 

Rezydencja Stanisława Augusta (Dom Development)

Rezydencja Stanisława Augusta to inwestycja, która powstanie na warszawskiej Pradze-Południe, w pobliżu bardzo popularnej Saskiej Kępy. Cztero- i pięciopiętrowe budynki zostaną zbudowane w stylu klasycznym, z najwyższym standardem wykończenia. Architektura Rezydencji Stanisława Augusta trafi w gusta zarówno miłośników stylu nowoczesnego, jak i klasycznego. Spotkamy się tu z przeszkloną elewacją zapewniającą niepowtarzalny widok na jeden z najpopularniejszych stołecznych parków – Park Skaryszewski. Na elewacjach i we wnętrzach wykorzystane zostaną szlachetne materiały, takie jak laminaty drewnopodobne, kamień, fornir i inne. Co więcej, każde mieszkanie będzie posiadało balkon, taras lub ogródek. Deweloper zadba także o przestrzeń wspólną, która będzie dostępna dla mieszkańców w otoczeniu starannie zaprojektowanej zieleni.

Osiedle Wiślanych Pól (Grupa Budeko)

Osiedle Wiślanych Pól to również inwestycja deweloperska, która powstanie na prawym brzegu Wisły w Warszawie, a dokładnie w dzielnicy Wawer – blisko Wału Miedzeszyńskiego. Oprócz doskonałej lokalizacji względem warszawskiej infrastruktury, Osiedle Wiślanych Pól wyróżnia się kameralną zabudową oraz ekologicznymi rozwiązaniami. Tę inwestycję będą tworzyło 6 apartamentów – trzy mieszkania na parterze z ogródkami, a także trzy apartamenty dwukondygnacyjne z tarasami. Budynek zostanie zbudowany w sposób nowoczesny i przyjazny naturze. Będą go wyróżniać ekologiczne rozwiązania, wysokiej klasy materiały, a także innowacyjne technologie, które pozwolą na wieloletnie bezproblemowe użytkowanie oraz niskie koszty utrzymania.

Apartamenty Królewskie (Robyg)

Kolejną inwestycją wartą uwagi są Apartamenty Królewskie zlokalizowa ne w sercu renomowanego Wilanowa. Niezwykle szeroka oferta dostępnych usług, rozwinięta oferta edukacyjna i rekreacyjna, przemyślana infrastruktura, a także sąsiedztwo wiekowych zabytków z pięknymi ogrodami to tylko niektóre atuty tej części Warszawy. W zakresie architektury inwestycji Apartamenty Królewskie, należy przede wszystkim wyróżnić kameralny charakter zabudowy oraz wykorzystanie ekologicznych rozwiązań. Mieszkańcy inwestycji deweloperskiej będą mieli dostęp do zadbanej zieleni osiedlowej, a także małej architektury w przestrzeni wspólnej. Panele fotowoltaiczne i oświetlenie LED to z kolei sposób na ochronę środowiska, a także obniżenie kosztów eksploatacji. Apartamenty Królewskie wyróżniać będą również duże balkony oraz własne ogródki.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jaki kolor salonu wybrać? Podpowiadamy!
Funkcjonalne i modne wykończenie łazienki
Polski deweloper Victoria Dom dołączył do grona naszych Partnerów
Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie? Podpowiadamy!
Deska Barlinecka – co to jest?
Willowe osiedla Warszawy – luksus w zasięgu ręki
Jaką farbę użyć do mebli drewnianych?
Biała kuchnia z drewnianym blatem – klasyczny duet
Czy warto malować płytki w łazience?
Armatura Grohe czy Hansgrohe
Jak urządzić małą kuchnię w bloku?
Nowoczesna kuchnia z wyspą – dlaczego warto?
Nowoczesne wnętrza – jak zaaranżować mieszkanie w stylu nowoczesnym?
Kuchnia z salonem w bloku – jak ją urządzić?
Tekstylia i dodatki we wnętrzu

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Inwestycje w Ursusie: Twoja szansa na idealne mieszkanie

    Pierwszym i najważniejszym argumentem, przemawiającym za wyborem mieszkania w Ursusie, jest jego lokalizacja. Ursus stanowi

    czytaj więcej
  • Targówek – Miejsce Twojego Nowego Mieszkania

    Targówek, znany także jako zielony zakątek stolicy, z roku na rok przyciąga coraz więcej osób,

    czytaj więcej