Miejska dżungla

Strona główna » Miejska dżungla
141 wyświetleń151 słów16 maja 2016czas czytania 0.8 minut

Po oszczędnych we wzory, monochromatycznych białych wnętrzach w stylu skandynawskim przyszedł czas na upały, energię i kolor.

Do wnętrz, na tkaninach i tapetach, wkraczają roślinne wzory. Wprowadzają do nich dużą dawkę soczystej zieleni i pozytywnej energii. Rozbudzają wyobraźnię i pobudzają marzenia o egzotycznych podróżach.

Pierwsze motywy roślinne pojawiły się ponad 70 lat temu kiedy to niemal jednocześnie Don Loper zaprojektował słynny wzór Martinique do jednego z hoteli w Beverly Hills, a Dorothy Draper Brazilliance do wnętrz Greenbrier Hotel. Od tamtej pory, co jakiś czas, energicznie rozlokowują się na ścianach, tkaninach, zastawie. Są bardzo efektowne, awangardowe i klasyczne zarazem.

Jeśli nie chcecie od razu tapetować takimi wzorami ściany proponujemy by na początek wybrać dekoracyjne poduszki, pościel albo zasłony. Z pewnością uda się Wam w ten sposób osiągnąć modny i bardzo ciekawy efekt.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Biała kuchnia z drewnianym blatem – klasyczny duet

    Minimalistyczna biel jest najczęściej wybieranym kolorem przy wykończeniach wnętrz. Również biała kuchnia z drewnianym blatem

    czytaj więcej
  • Łazienka w stylu retro – jak ją urządzić?

    Pomimo stale zmieniających się trendów w urządzaniu wnętrz, styl retro wciąż nie ustępuje pola nowoczesnym

    czytaj więcej