Geometryczne formy we wnętrzach

Strona główna » Geometryczne formy we wnętrzach
114 wyświetleń246 słów4 października 2016czas czytania 1.3 minut

Światowi projektanci zafascynowali się geometrycznymi formami. Trójkąty, kwadraty można zobaczyć niemal we wszystkim. Fotele, wzory na tapecie, czy lamy to elementy, które w takiej formie mogą bardzo łatwo wzbogacić twoje wnętrze. Dodatkową zaletą takich kształtów jest fakt, że trójwymiarowe powierzchnie odbijają światło, które na nie pada dzięki czemu możesz uzyskać oryginalny efekt wizualny.

Z pewnością geometryczne wzory są ponadczasowe, natomiast pamiętajcie że jak ze wszystkim wprowadzając je do swojego wnętrza, najistotniejszy jest umiar. Mniej zawsze oznacza więcej. Natłok wzorów i kolorów jest niewskazany. Wszystko, czego mamy aż nadto zaczyna nas męczyć i wprowadza w nasz odbiór chaos. Zatem, jeśli masz jednolite tło, możesz poszaleć fikuśnymi meblami, natomiast jeśli masz już na ścianie tapetę lub namalowane wzory, pozostań przy meblach prostych, stonowanych.

key-trend-bold-geometric-camerich-modern-designer-furniture

Zabawa z geometrią może sprawić ci wiele frajdy, ponieważ możesz nią zmieniać, modelować pomieszczenia. Optycznie je zmniejszać lub zwiększać. Posłużą Ci do tego pasy, poziome i pionowe. W łazience, czy kuchni możesz poszaleć montując wzorzyste kafelki pomiędzy szafkami albo stawiając geometryczne naczynia w kuchni. Wszystko zależy co chcesz zaakcentować. Możesz mieć jednak pewność, że zgeometryzowane kształty wpiszą sie zarówno w loftowych mieszkaniach jak i w skandynawskich, czy minimalistycznych. Przełamują schematy i udowadniają, że można z nich stworzyć pomieszczenia pełne harmonii i funkcjonalności.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Biała kuchnia z drewnianym blatem – klasyczny duet

    Minimalistyczna biel jest najczęściej wybieranym kolorem przy wykończeniach wnętrz. Również biała kuchnia z drewnianym blatem

    czytaj więcej
  • Łazienka w stylu retro – jak ją urządzić?

    Pomimo stale zmieniających się trendów w urządzaniu wnętrz, styl retro wciąż nie ustępuje pola nowoczesnym

    czytaj więcej