Kuchnia Black&White

Strona główna » Kuchnia Black&White
291 wyświetleń330 słów30 lipca 2019czas czytania 1.9 minut

Duet czerni i bieli to klasyk, który nadzwyczaj dobrze prezentuje się w kuchni. Nowoczesne, często bardzo minimalistyczne aranżacje potrafią doskonale wydobyć potencjał tego kontrastu. Nawet najprostszej biało-czarnej kuchni nie można odmówić elegancji.

Zarówno jednym, jak i drugim kolorem możemy operować na powierzchni frontów, blatów czy też przestrzeni pod szafkami wiszącymi. W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć, należy odpowiednio dozować ilość danego koloru.

Czarne kontra białe

Odważni mogą zdecydować się na czarną kuchnię, w której biel będzie stanowić jedynie delikatny, rozjaśniający akcent. Nieco bardziej klasyczne, a zarazem bezpieczne rozwiązanie to biała kuchnia z czarnymi detalami.

W naszym czarno-białym projekcie możemy dodatkowo wykorzystać kolory do wyodrębnienia poszczególnych stref, np. czerń dla stabilnych, ciężkich szafek pod blatem, a biel dla uzyskania efektu lekkości szafek wiszących. Ciekawym zabiegiem jest połączenie białych szafek z czarnym blatem i zewnętrznymi płytami w tym samym kolorze. Czerń okalająca białe meble tworzy efektowną klamrę.

Klasyczny duet w nowoczesnym wydaniu

Stylem, który szczególnie upodobał sobie połączenie czerni i bieli jest minimalizm. Kolory te są wprost stworzone do tak chętnie stosowanych w nowoczesnych kuchniach, błyszczących frontów. Te doskonale wydobywają ich głębię. Najczęściej fronty pozostają gładkie, bez frezów, ewentualnie są uzupełniane o smukłe uchwyty. Dla odpowiedniego efektu warto także zadbać o kolorystyczne dopasowanie sprzętów kuchennych. Wszystkie elementy wyposażenia kuchni takie jak zlew, piekarnik czy lodówka są dostępne zarówno w wersji czarnej, jak i białej.

Przy biało-czarnej kuchni możemy pokusić się o nowoczesne, przyciągające wzrok oświetlenie czy np. okap o nietypowej formie zawieszony nad wyspą kuchenną. Jeśli pozwala nam na to miejsce, wygospodarujmy także przestrzeń dla elementów typowo dekoracyjnych, które podkreślą elegancki charakter aranżacji.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Nowe mieszkanie dostosowane do Twoich oczekiwań – zmiany lokatorskie jak i kiedy?

    Warto wiedzieć, że podczas kupna mieszkania mamy prawo do wprowadzenia zmian lokatorskich, które wynikają z

    czytaj więcej
  • Łazienka dla niepełnosprawnych – jak ją urządzić?

    Bezpieczeństwo i komfort to podstawa w dostosowaniu funkcjonalności do stylu życia osoby niepełnosprawnej. Funkcjonalne i

    czytaj więcej