Styl klasyczny

Strona główna » Styl klasyczny
154 wyświetleń213 słów19 lipca 2016czas czytania 1.1 minut

Wnętrza w stylu klasycznym są eleganckie i ponadczasowe. Jako wyposażenie dominują antyki i stylizowane elementy dekoracyjne. Wnętrza sprawiają wrażenie luksusowych i komfortowych.

Obowiązuje tu zasada symetrii i równowagi. Meble ustawia się zazwyczaj pod ścianami i powinny być one zrównoważone takim samym rozwiązaniem po przeciwnej stronie. Symetryczne wnętrza są pełne harmonii, a ciepłe barwy i naturalne materiały dodają przytulności. Pojawiają się również kolory niebieski i zielony, złocone i srebrzone elementy, dekoracyjne tkaniny oraz bogate kryształowe żyrandole. Bardzo ważna jest jakość elementów wyposażenia i zastosowanie naturalnych, szlachetnych materiałów, naturalnego kamienia, szlachetnych gatunków drewna i skóry.

Styl klasyczny odwołuje się do minionych epok i panujących wtedy tendencji w architekturze i wnętrzach. Nie nudzi się szybko, nie podlega chwilowym modom, ponieważ nie jest to styl jednej epoki. Styl klasyczny daje wiele możliwości. Wnętrze w tym stylu może nawiązywać do szlacheckich dworków ale również być bardziej eklektyczne.

Styl klasyczny spodoba się z pewnością osobom ceniącym harmonię i spokojną aranżację. Nawiązuje do poprzednich epok i czerpie z nich to co najlepsze. Dom w stylu klasycznym to ład, porządek i ciepło.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Biała kuchnia z drewnianym blatem – klasyczny duet

    Minimalistyczna biel jest najczęściej wybieranym kolorem przy wykończeniach wnętrz. Również biała kuchnia z drewnianym blatem

    czytaj więcej
  • Łazienka w stylu retro – jak ją urządzić?

    Pomimo stale zmieniających się trendów w urządzaniu wnętrz, styl retro wciąż nie ustępuje pola nowoczesnym

    czytaj więcej