fbpx
UPK Logo
UPK Logo
Zmiany lokatorskie2022-05-31T08:31:56+02:00

Kiedy wprowadzać
zmiany lokatorskie?

Jeżeli jesteś na etapie zakupu mieszkania, które fizycznie jeszcze nie istnieje – jest na etapie budowy lub wręcz „dziury w ziemi” to idealny czas na rozważenie wprowadzenia zmian w jego układzie. Termin zgłaszania deweloperowi zmian zależy od specyfikacji inwestycji oraz postępów prac na budowie. Zmiany można wdrożyć tylko na konkretnym etapie budowy i nie mogą one wpływać na sprawną i terminową realizację prac budowlanych, dlatego nie warto odwlekać tego w czasie.

Czy warto wprowadzać zmiany lokatorskie?
Dzięki wdrożeniu zmian jeszcze na etapie budowy unikniesz utraty gwarancji deweloperskiej i tuż po odbiorze kluczy możesz przystąpić do wykańczania swojego wymarzonego M. Zyskujesz w ten sposób lokal zgodny z Twoimi oczekiwaniami, oszczędzając czas i pieniądze.

Czego dotyczą zmiany lokatorskie?

Zmiany mogą być wprowadzone w obrębie zakupionego mieszkania i mogą dotyczyć:

  • lokalizacji drzwi wewnętrznych lub ich poszerzenia,
  • umiejscowienia grzejników czy punktów wodno-kanalizacyjnych w łazience i kuchni,
  • zmiany usytuowania ścian działowych lub ich likwidacji,
  • lokalizacji i zwiększenia liczby punktów oświetleniowych, gniazdek elektrycznych oraz teletechnicznych (telefon, Internet i TV) – lokalizacji odbiorników mediów i sprzętu gospodarczego (płyta grzewcza, piekarnik elektryczny, lodówka)

UMÓW
Spotkanie

Nie zwlekaj!
Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów i razem stwórzmy Twoje wymarzone wnętrze!
Działamy na terenie Warszawy i Krakowa.

umów spotkanie

NAJCZĘŚCIEJ
Zadawane pytania

Kiedy można wprowadzić zmiany lokatorskie?2022-02-22T09:01:29+01:00

Bez względu na to co chcemy zmienić w układzie naszego mieszkania, czy będzie to dołożenie kilku gniazdek elektrycznych, czy zmiana ogrzewania na podłogowe, warto pomyśleć o tym już na etapie podpisywania umowy deweloperskiej. Zostaniemy poinformowani o tym co można przerobić, a czego nie oraz jaki będzie tego koszt.

Jeśli zbyt późno zgłosimy się z chęcią dokonania zmian, deweloper może nam odmówić ich wykonania ze względu na stopień zaawansowania prac budowlanych.

Czego nie obejmują zmiany lokatorskie?2022-02-22T09:00:10+01:00

Każda przeróbka musi być zgodna z przepisami prawa budowlanego i nie może naruszać konstrukcji budynku, elewacji, ani w żaden sposób wpływać na inne lokale. Niedopuszczalna jest ingerencja w ściany nośne oraz piony instalacyjne.

Co obejmują zmiany lokatorskie?2022-02-22T08:58:20+01:00

Zmiany lokatorskie obejmują:

  • modyfikację ścian działowych – wyburzenie, przesunięcie lub postawienie nowych ścian, 
  • zmianę lokalizacji drzwi wewnętrznych,
  • instalację elektryczną – gniazdka, włączniki, punkty oświetlenia. Możemy je przełożyć w inne miejsce lub umieścić dodatkowe,
  • instalację wodno-kanalizacyjną, centralne ogrzewanie. Możemy zmienić miejsce prysznica, wanny, pralki czy umywalki, a także zmienić lokalizację grzejników lub zdecydować się na ogrzewanie podłogowe. 
Czym są zmiany lokatorskie i czy warto je wprowadzić?2022-02-22T08:55:18+01:00

Zmiany lokatorskie wprowadzane są przez kupującego lokal od dewelopera i dotyczą przeróbek w obrębie pierwotnego projektu. Wprowadzenie zmian jeszcze na etapie budowy pozwoli uzyskać zadowalającą i funkcjonalną przestrzeń niskim kosztem. Taki zabieg to oszczędność czasu i pieniędzy przy późniejszym wykańczaniu wnętrza.

Przejdź do góry