fbpx
UPK Logo
nowe nagrody dla UPK
UPK Logo
nowe nagrody dla UPK
Zmiany lokatorskie2022-05-31T08:31:56+02:00

Zmiany lokatorskie

Kiedy wprowadzać
zmiany lokatorskie?

Jeżeli jesteś na etapie zakupu mieszkania, które fizycznie jeszcze nie istnieje – jest na etapie budowy lub wręcz „dziury w ziemi” to idealny czas na rozważenie wprowadzenia zmian w jego układzie. Termin zgłaszania deweloperowi zmian zależy od specyfikacji inwestycji oraz postępów prac na budowie. Zmiany można wdrożyć tylko na konkretnym etapie budowy i nie mogą one wpływać na sprawną i terminową realizację prac budowlanych, dlatego nie warto odwlekać tego w czasie.

Czy warto wprowadzać zmiany lokatorskie?
Dzięki wdrożeniu zmian jeszcze na etapie budowy unikniesz utraty gwarancji deweloperskiej i tuż po odbiorze kluczy możesz przystąpić do wykańczania swojego wymarzonego M. Zyskujesz w ten sposób lokal zgodny z Twoimi oczekiwaniami, oszczędzając czas i pieniądze.

Czego dotyczą zmiany lokatorskie?

Zmiany mogą być wprowadzone w obrębie zakupionego mieszkania i mogą dotyczyć:

  • lokalizacji drzwi wewnętrznych lub ich poszerzenia,
  • umiejscowienia grzejników czy punktów wodno-kanalizacyjnych w łazience i kuchni,
  • zmiany usytuowania ścian działowych lub ich likwidacji,
  • lokalizacji i zwiększenia liczby punktów oświetleniowych, gniazdek elektrycznych oraz teletechnicznych (telefon, Internet i TV) – lokalizacji odbiorników mediów i sprzętu gospodarczego (płyta grzewcza, piekarnik elektryczny, lodówka)

UMÓW
Spotkanie

Nie zwlekaj!
Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów i razem stwórzmy Twoje wymarzone wnętrze!
Działamy na terenie Warszawy i okolic.

umów spotkanie

NAJCZĘŚCIEJ
Zadawane pytania

Kiedy można wprowadzić zmiany lokatorskie?2023-08-24T18:32:58+02:00

Bez względu na to, co chcesz zmienić w układzie mieszkania, czy będzie to dołożenie kilku gniazdek elektrycznych, czy zmiana ogrzewania na podłogowe, warto pomyśleć o tym już na etapie podpisywania umowy deweloperskiej. Jeśli zbyt późno zgłosisz się z chęcią dokonania zmian, deweloper może odmówić ich wykonania ze względu na stopień zaawansowania prac budowlanych. Termin zgłaszania zmian lokatorskich zależy od warunków umowy deweloperskiej.

Czego nie obejmują zmiany lokatorskie?2023-08-24T18:31:47+02:00

Każda zmiana musi być zgodna z przepisami prawa budowlanego i nie może naruszać konstrukcji budynku, elewacji, ani w żaden sposób wpływać na inne lokale. Niedopuszczalna jest ingerencja w ściany nośne oraz piony instalacyjne.

Co obejmują zmiany lokatorskie?2023-08-24T18:31:34+02:00

Zmiany lokatorskie obejmują:

1. Modyfikację ścian działowych – wyburzenie, przesunięcie lub postawienie nowych ścian.
2. Zmianę lokalizacji drzwi wewnętrznych.
3. Instalację elektryczną – gniazdka, włączniki, punkty oświetlenia (możemy je przesunąć w inne miejsce lub umieścić dodatkowe).
4. Instalację wodno-kanalizacyjną i centralne ogrzewanie – możemy zmienić miejsce prysznica, wanny, pralki czy umywalki, a także zmienić lokalizację grzejników lub zdecydować się na ogrzewanie podłogowe.

Przejdź do góry