fbpx
UPK Logo
nowe nagrody dla UPK
UPK Logo
nowe nagrody dla UPK

FAQ2023-08-24T18:29:50+02:00

OFERTA

Jak przebiega kompleksowe wykończenie?2023-08-24T18:15:02+02:00

Kompleksowe wykończenie wnętrz obejmuje kilka etapów, które różnią się w zależności od wybranego pakietu i zakresu prac.

1. Analiza potrzeb – na spotkaniu ofertowym nasz specjalista dobiera najlepszy pakiet do indywidualnych potrzeb oraz przygotowuje wycenę.
2. Podpisanie umowy – wraz z podpisaniem umowy następuje rezerwacja terminu realizacji oraz wykonawców na prace wykończeniowe.
3. Proces aranżacji – na tym etapie omówisz z architektem wszystkie swoje pomysły i inspiracje. Po spotkaniu aranżacyjnym powstaje zestawienie wszystkich wybranych materiałów, a wybrane rozwiązania architekt może (dodatkowo?) przedstawić na wizualizacjach.
4. Przygotowanie do rozpoczęcia prac – umawiamy się na odbiór lokalu od dewelopera, podczas którego koordynator sprawdza stan lokalu. Powstaje dokumentacja projektowa, a koordynator przystępuje do zamówienia materiałów.
5. Realizacja – odbieramy klucze do lokalu i rozpoczynamy prace wykończeniowe. Koordynator czuwa nad dostawami materiałów i nad pracą ekip wykonawczych.
6. Oddanie lokalu – odbierasz klucze oraz karty gwarancyjne.

Ile czasu trwa wykończenie?2023-08-24T18:16:57+02:00

Czas wykończenia lokalu zależy od wybranego pakietu i zakresu prac. Prace architektoniczne, od pierwszego spotkania aranżacyjnego do przygotowania pełnej dokumentacji projektowej, zajmują zazwyczaj 1-3 miesiące. Natomiast po odbiorze kluczy do lokalu następuje kolejny etap i liczy się czas realizacji zgodny z zawartą umową, czyli wybranym pakietem wykończeniowym – minimalny czas potrzebny na wykonanie prac wykończeniowych wynosi 45 dni roboczych.

UWAGA: Możliwe jest skrócenie czasu wykończenia. Jeżeli termin realizacji jest dla Ciebie kluczowy, jesteśmy w stanie wykończyć lokal w 30 dni roboczych od naszego pierwszego spotkania. Znaczenie ma tutaj Twoja decyzyjność i gotowość do wyboru materiałów wykończeniowych spośród tych, które są dostępne od ręki – w ten sposób skracamy czas potrzebny na dostawy produktów.

Na jakim etapie zakupu inwestycji najlepiej zgłosić się w sprawie wykończenia?2023-08-24T18:17:32+02:00

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam stwierdzić, że w sprawie wykończenia najlepiej zgłosić się 6-7 miesięcy przed planowanych odbiorem lokalu od dewelopera. Jest to czas przewidziany na odpowiednie przygotowanie do rozpoczęcia realizacji wykończenia.

Jakie są etapy remontu?2023-09-05T10:46:33+02:00

Kompleksowy remont obejmuje kilka etapów, które różnią się w zależności od stanu lokalu do remontu oraz indywidualnych potrzeb.

1. Analiza potrzeb – na spotkaniu ofertowym nasz specjalista przedstawia ofertę i dobiera najlepszy pakiet wykończeniowy do indywidualnych potrzeb.
2. Wizja lokalna – koordynator wraz z architektem oceniają stan lokalu. Wykonywane są pomiary i omawiany jest planowany zakres prac remontowych.
3. Omówienie wyceny – spotkanie z architektem i koordynatorem po ocenie stanu lokalu i analiza wyceny.
4. Podpisanie umowy – wraz z podpisaniem umowy następuje rezerwacja terminu realizacji oraz wykonawców na prace remontowe i wykończeniowe.
5. Proces aranżacji – na tym etapie z architektem omówisz wszystkie swoje pomysły i inspiracje. Po spotkaniu aranżacyjnym powstaje zestawienie wszystkich wybranych materiałów, a wybrane rozwiązania architekt może przedstawić na wizualizacjach.
5. Przygotowanie do rozpoczęcia prac – po potwierdzeniu dokumentacji projektowej Koordynator przystępuje do zamówienia materiałów.
6. Realizacja – odbieramy klucze do lokalu i rozpoczynamy prace remontowe (skuwanie, demontaże, wyburzenia, wymiany instalacji) i wykończeniowe (położenie nowych materiałów, takich jak płytki, gresy, podłogi, listwy, drzwi oraz wykończenie łazienki i kuchni). Koordynator czuwa nad dostawami materiałów i nad pracą ekip wykonawczych.
7. Oddanie lokalu – odbierasz klucze oraz karty gwarancyjne.

Ile czasu trwa remont?2023-08-24T18:22:48+02:00

Czas remontu lokalu zależy od wybranego pakietu i zakresu prac. Prace architektoniczne, od pierwszego spotkania aranżacyjnego do przygotowania pełnej dokumentacji projektowej, zajmują zazwyczaj 1-3 miesiące. Natomiast po odbiorze kluczy do lokalu następują prace remontowe oraz prace wykończeniowe. Czas potrzebny na wykonanie prac remontowych w lokalu jest zależny od ilości niezbędnych wyburzeń, wymian i demontaży, natomiast kolejnym etapem są prace wykończeniowe, których czas określa wybrany pakiet wykończeniowy – minimalny czas potrzebny na wykonanie prac wykończeniowych wynosi 45 dni roboczych.

UWAGA: Możliwe jest skrócenie czasu wykończenia. Jeżeli termin realizacji jest dla Ciebie kluczowy, jesteśmy w stanie wykończyć lokal w 30 dni roboczych od naszego pierwszego spotkania. Znaczenie ma tutaj Twoja decyzyjność i gotowość do wyboru materiałów wykończeniowych spośród tych, które są dostępne od ręki– w ten sposób skracamy czas potrzebny na dostawy produktów.

Czy możliwe jest wykonanie remontu pojedynczego pomieszczenia?2023-08-24T18:23:35+02:00

Nie. Zajmujemy się wyłącznie realizacją kompleksowych remontów.

W jakich miastach wykonujecie realizacje?2023-08-24T18:24:48+02:00

Nasze główny oddział znajduje się w Warszawie. W odpowiedzi na potrzeby naszych Klientów świadczymy usługę wykończenia pod klucz również poza granicami miasta, w odległości do 50 km.

Co obejmuje usługa wykończenia pod klucz?2023-08-24T18:25:26+02:00

Usługa wykończenia pod klucz oznacza wykonanie kompleksowej aranżacji wnętrza domu lub mieszkania – oddajemy lokal gotowy do zamieszkania. Pakiety wykończeniowe obejmują:

1. Dobór materiałów i kolorów z architektem
2. Odbiór lokalu od dewelopera
3. Zamówienia i transport materiałów
4. Materiały pomocnicze (np. kleje, fugi, grunty, podkłady, wałki, materiały zabezpieczające)
5. Prace wykończeniowe: malowanie ścian i sufitów, układanie podłóg wraz z listwami, montaż drzwi wewnętrznych, układanie glazury i gresów, instalacja ceramiki, armatury, kabiny lub wanny
6. Nadzór koordynatora nad postępem prac
7. Sprzątanie lokalu
8. Gwarancję

Czego nie obejmuje usługa wykończenia pod klucz?2023-08-24T18:26:02+02:00

Usługa kompleksowego wykończenia nie obejmuje taki prac jak wykonanie schodów, zagospodarowanie garażu czy wykończenie poddasza.

Jakie koszty dodatkowe mogą się pojawić?2023-08-24T18:26:35+02:00

W zależności od potrzeb i oczekiwań, dodatkowym kosztem, który nie jest przewidziany w pakiecie wykończeniowym, może okazać się dostosowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, wykonanie gładzi, wyburzenie lub dobudowanie ścian lub zmiany punktów elektrycznych i oświetleniowych.

Czy mogę wybrać produkt wykraczający poza pakiet?2023-08-24T18:27:03+02:00

Tak. Istnieje możliwość wymiany produktu przewidzianego w pakiecie na inny, spoza pakietu.

Czy istnieje możliwość wykorzystania materiałów wykończeniowych, które posiadam?2023-08-24T18:27:40+02:00

Nie. Realizujemy wykończenie wyłącznie z wykorzystaniem materiałów, których zamówieniem zajmujemy się my. Zależy nam na pełnej satysfakcji naszych Klientów, dlatego bierzemy odpowiedzialność na materiały, z których korzystamy i dbamy o to, aby były one sprawdzone i pewne.

Czy pakiet zawiera zabudowy meblowe i kuchenne?2023-08-24T18:28:08+02:00

Nie. Natomiast na życzenie Klienta zajmujemy się wykonaniem indywidualnych zabudów meblowych kuchni, łazienki, szaf wnękowych oraz efektowych mebli na wymiar do salonu i sypialni. Zabudowy meblowe powstają w jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie.

Co obejmuje sprzątanie lokalu po zakończeniu prac wykończeniowych?2023-08-24T18:28:44+02:00

Sprzątanie lokalu obejmuje czyszczenie wszystkich pomieszczeń włączenie z tarasem lub balkonem. Myte są wszystkie podłogi z listwami, drzwi z klamkami i okna, osprzęt elektryczny, zabudowy meblowe oraz sprzęty AGD, płytki ścienne i podłogowe oraz ceramika z armaturą.

Proces usuwania pyłu po remoncie może być trudny w pierwszych tygodniach ze względu na różnorodność źródeł pyłu oraz jego zdolność do unoszenia się i osiadania na powierzchniach. Przede wszystkim należy pamiętać, że podczas remontu pył może osiąść w trudno dostępnych miejscach, takich jak szczeliny między meblami, sprzętami czy w otworach wentylacyjnych. Nawet dokładnie sprzątając lokal, możemy nie dotrzeć do każdego z zakamarków, przez co pył stopniowo uwalnia się i osiada na powierzchniach, tworząc wrażenie, że pył „pojawia się znikąd”. Co więcej, jeśli na miejscu inwestycji wciąż trwają prace wykończeniowe, pył generowany w wyniku remontu innych lokali może przedostawać się do lokalu poprzez wentylację, otwarte okna lub inne przepusty powietrza.

UWAGA: Sprzątanie nie obejmuje usunięcia osłon ze sprzętów AGD ze względu na zalecenia producenta, które sugerują , że osłony powinny zostać usunięte przez pierwszego użytkownika urządzeń.

Co obejmują zmiany lokatorskie?2023-08-24T18:31:34+02:00

Zmiany lokatorskie obejmują:

1. Modyfikację ścian działowych – wyburzenie, przesunięcie lub postawienie nowych ścian.
2. Zmianę lokalizacji drzwi wewnętrznych.
3. Instalację elektryczną – gniazdka, włączniki, punkty oświetlenia (możemy je przesunąć w inne miejsce lub umieścić dodatkowe).
4. Instalację wodno-kanalizacyjną i centralne ogrzewanie – możemy zmienić miejsce prysznica, wanny, pralki czy umywalki, a także zmienić lokalizację grzejników lub zdecydować się na ogrzewanie podłogowe.

Czego nie obejmują zmiany lokatorskie?2023-08-24T18:31:47+02:00

Każda zmiana musi być zgodna z przepisami prawa budowlanego i nie może naruszać konstrukcji budynku, elewacji, ani w żaden sposób wpływać na inne lokale. Niedopuszczalna jest ingerencja w ściany nośne oraz piony instalacyjne.

Kiedy można wprowadzić zmiany lokatorskie?2023-08-24T18:32:58+02:00

Bez względu na to, co chcesz zmienić w układzie mieszkania, czy będzie to dołożenie kilku gniazdek elektrycznych, czy zmiana ogrzewania na podłogowe, warto pomyśleć o tym już na etapie podpisywania umowy deweloperskiej. Jeśli zbyt późno zgłosisz się z chęcią dokonania zmian, deweloper może odmówić ich wykonania ze względu na stopień zaawansowania prac budowlanych. Termin zgłaszania zmian lokatorskich zależy od warunków umowy deweloperskiej.

UMÓW
Spotkanie

Nie zwlekaj!
Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów i razem stwórzmy Twoje wymarzone wnętrze!
Działamy na terenie Warszawy
i Krakowa.

umów spotkanie
Przejdź do góry