OFERTA
Pakiet to zestaw wszystkich materiałów wykończeniowych i produktów, spośród których wraz z architektem wybierasz te, które zostaną użyte do wykończenia twojego mieszkania. W skład każdego pakietu wchodzi pełny i elastyczny wybór najciekawszych wzorów od najlepszych producentów. Wszystkie możesz zobaczyć w naszym katalogu i na próbkach w naszej Wzorcowni. W cenie jest również usługa wykończenia mieszkania przez naszą ekipę budowlaną i sprzątanie.
Nie, ale kuchnię wraz ze sprzętem AGD (modułową lub na wymiar) możesz zamówić poza pakietem.
Tak, to najlepszy moment. Będziemy mogli wprowadzić ewentualne zmiany w układzie mieszkania, jeszcze zanim będzie wybudowane. Ty będziesz miał więcej czasu na podjęcie ważnych decyzji, a my zaplanujemy naszą pracę wcześniej.
Każdy z pakietów wykończeniowych obejmuje:
- obsługę architekta,
- odbiór lokalu,
- zamówienia materiałów,
- wszystkie materiały wykończeniowe,
- materiały pomocnicze,
- prace wykończeniowe: malowanie ścian, układanie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych, układanie glazury i gresów, instalacja ceramiki, armatury, kabiny lub wanny,
- nadzór,
- sprzątanie,
- gwarancja na wykonane prace.
Najlepszym wyborem przy wykończeniu mieszkania lub domu pod wynajem będzie pakiet prosty. Gwarantujemy sprawdzoną ekipę wykończeniową oraz przystępne ceny. Takie rozwiązanie pozwala na wykończenie wnętrza w szybkim terminie, obejmujące prace i materiały wykończeniowe. Na koniec oddajemy klucze do wyremontowanego i posprzątanego mieszkania.
- Odbiór techniczny lokalu (od dewelopera),
- Odbiór lokalu od Klienta (przejęcie kluczy),
- Wprowadzenie ekipy remontowej – zabezpieczenie lokalu (ew. również części wspólnych budynku na czas prowadzenia prac),
- Odbiór zamówień/ dostawy materiałów wykończeniowych,
- Prace glazurnicze (łazienki, podłogi, kuchnia),
- Prace malarskie,
- Prace parkieciarskie (montaż podłóg drewnianych, laminowanych itp.),
- Montaż stolarki wewnętrznej (drzwi) + montaż listew przypodłogowych,
- Montaż ceramiki i armatury (biały montaż) + kosmetyka całego lokalu (silikony, drobne poprawki malarskie itp.,
- Montaż zabudów stolarskich (meble kuchenne, szafy itp.),
- Sprzątanie całego lokalu.
Etapy 1 i 2 poprzedzają fizyczne rozpoczęcie frontu prac w lokalu, a etap 1 nie jest obowiązkowy – Klient może dokonać Odbioru technicznego we własnym zakresie.
Najczęściej wybieranym pakietem przy wykończeniu mieszkania jest Pakiet Wygodny. Zakładając, że nasze mieszkania ma od 40-60m2 czas potrzebny do jego wykończenia trwa średnio 50 dni roboczych od zatwierdzenia projektu wykonawczego/ przejęcia lokalu (licząc prace z pakietu, bez opcji dodatkowych).
Najczęściej wybieranym pakietem przy wykończeniu domu jest Pakiet Wygodny. Zakładając, że nasz dom ma 145m2 czas potrzebny do jego wykończenia trwa średnio 65 dni roboczych od zatwierdzenia projektu wykonawczego/ przejęcia lokalu (licząc prace z pakietu, bez opcji dodatkowych)
Do wyboru mamy kilka pakietów wykończeniowych, które różnią się zakresem prac i rodzajem użytych materiałów. W zależności od naszych preferencji wybieramy jedną z poniższych opcji:
- pakiet prosty – realizacja w 40 dni, wizualizacja łazienki,
- pakiet wygodny – realizacja w 50 dni, wizualizacja łazienki i salonu,
- pakiet wygodny wood – realizacja w 60 dni, wizualizacja łazienki i salonu w cenie,
- pakiet komfortowy – realizacja w 70 dni, wizualizacja łazienki, salonu i sypialni,
- pakiet komfortowy art – realizacja w 80 dni, wizualizacja łazienki, salonu i sypialni,
- pakiet stylowy – realizacja w 90 dni, wizualizacja łazienki, salonu z kuchnią, wszystkich pokoi.
Stan deweloperski oznacza stan wykończenia mieszkania lub domu, którego zakres jest szczegółowo opisany w umowie zawartej pomiędzy nabywcą a deweloperem. Przyjmuje się, że taki lokal obejmuje:
- ocieplenie,
- instalację: wentylacyjną, wodno-kanalizacyjną, grzewczą i elektryczną,
- tynki,
- posadzki,
- grzejniki,
- okna i parapety,
- drzwi zewnętrzne.
Stan deweloperski domu powinien dodatkowo obejmować prace takie jak:
- wykonanie podbitki dachowej i ocieplenia dachu,
- ocieplenie elewacji i poddasza,
- osadzenie rur spustowych,
- ogrodzenie.
Zmiany lokatorskie wprowadzane są przez kupującego lokal od dewelopera i dotyczą przeróbek w obrębie pierwotnego projektu. Wprowadzenie zmian jeszcze na etapie budowy pozwoli uzyskać zadowalającą i funkcjonalną przestrzeń niskim kosztem. Taki zabieg to oszczędność czasu i pieniędzy przy późniejszym wykańczaniu wnętrza.
Zmiany lokatorskie obejmują:
- modyfikację ścian działowych – wyburzenie, przesunięcie lub postawienie nowych ścian,
- zmianę lokalizacji drzwi wewnętrznych,
- instalację elektryczną – gniazdka, włączniki, punkty oświetlenia. Możemy je przełożyć w inne miejsce lub umieścić dodatkowe,
- instalację wodno-kanalizacyjną, centralne ogrzewanie. Możemy zmienić miejsce prysznica, wanny, pralki czy umywalki, a także zmienić lokalizację grzejników lub zdecydować się na ogrzewanie podłogowe.
Każda przeróbka musi być zgodna z przepisami prawa budowlanego i nie może naruszać konstrukcji budynku, elewacji, ani w żaden sposób wpływać na inne lokale. Niedopuszczalna jest ingerencja w ściany nośne oraz piony instalacyjne.
Bez względu na to co chcemy zmienić w układzie naszego mieszkania, czy będzie to dołożenie kilku gniazdek elektrycznych, czy zmiana ogrzewania na podłogowe, warto pomyśleć o tym już na etapie podpisywania umowy deweloperskiej. Zostaniemy poinformowani o tym co można przerobić, a czego nie oraz jaki będzie tego koszt.
Jeśli zbyt późno zgłosimy się z chęcią dokonania zmian, deweloper może nam odmówić ich wykonania ze względu na stopień zaawansowania prac budowlanych.