Czym zajmuje się projektant wnętrz i dlaczego warto go zatrudnić?

Strona główna » Czym zajmuje się projektant wnętrz i dlaczego warto go zatrudnić?
wykańczanie wnętrz
756 wyświetleń1266 słów23 lipca 2023czas czytania 6,4 minut

Wykończenie wnętrza na własną rękę jest jak najbardziej możliwe. Czasami jednak pochłania o wiele więcej pieniędzy, niżbyśmy chcieli, a uzyskany efekt odbiega od tego wymarzonego. I tutaj pojawia się projektant wnętrz. Dowiedz się, czym się zajmuje i dlaczego warto nastawić się na taką współpracę?
Spis treści:

Projektant wnętrz Warszawa – zasady współpracy

Wiele osób decyduje się na samodzielne projektowanie pokoju czy całego mieszkania. Obawiają się, że dekorator wnętrz stworzy pomieszczenia, które nie będą odpowiadały ich gustom i nie będą im się zwyczajnie podobać. To jednak niesłuszne obawy. Architekt wnętrz pracuje w ten sposób, że początkowo zbiera wszystkie informacje od właściciela mieszkania i dowiaduje się, czego on najbardziej potrzebuje. W ten sposób można stworzyć wnętrze, które jest idealnie dopasowane do upodobań i potrzeb mieszkańca.

Narzucanie swojego zdania i szukanie niekomfortowych rozwiązań – tak nie działają architekci wnętrz. Warszawa obfituje w różnego rodzaju oferty i na pewno znajdziesz kogoś, kto zrozumie twoją wizję i pomoże Ci wprowadzić ją w życie. Projektowanie pomieszczeń musi odbywać się we współpracy obu stron, nie ma mowy na żadne narzucanie. Architekt wnętrz pokaże nie tylko suche projekty, lecz także wizualizacje, na których zobaczysz, jak będzie wyglądała całość i będziesz mógł zdecydować, które elementy ci odpowiadają, a które nie.

Projektowanie wnętrz – Warszawa z wizją

Każdy inwestor marzy o tym, by mieć naprawdę funkcjonalne mieszkanie. Czasami samodzielnie jednak trudno stworzyć takie wnętrze. Architekt wnętrz może podpowiedzieć rozwiązania, które poprawiają funkcjonalność mieszkania i o których nawet byśmy nie pomyśleli. Pomoże zaprojektować sprytne szafy i skrytki, by zaprojektować wygodne miejsce do przechowywania, które będzie estetycznie pięknie wyglądało.

Do tego warto pomyśleć o stylistyce mieszkania. Wiele osób chciałoby mieć wnętrze w konkretnym stylu lub eklektycznie je łączyć, ale prawda jest taka, że uzyskanie spójnego efektu nie jest proste. Projektowanie pomieszczeń przez architekta to gwarancja, że całe mieszkanie będzie spójne i harmonijne. Do tego wszystkie pomysły zostaną przedstawione na wizualizacji, wiec będziesz mieć wszystko czarno na białym i zobaczysz, czy wszystkie elementy do siebie pasują.

Projektant wnętrz Warszawa i wsparcie w zakupach

Chyba najtrudniejszym elementem wykańczania domu czy mieszkania są właśnie zakupy. Chodzenie po sklepach budowlanych, kontakt z producentami i szukanie odpowiedniej ilości wymarzonych płytek czy paneli do salonu – to trudne i czasochłonne. W projekcie wnętrza można mieć dokładne dane modeli wszystkich elementów wykończeniowych i ich kolorów. Więcej – projektanci nierzadko mają umowy z hurtowniami i producentami, które pozwalają na zakup materiałów w pierwszej kolejności i w o wiele niższej cenie.

Dzięki temu nie musisz samodzielnie martwić się wyjazdami do sklepów i szukaniem rzeczy oraz zastanawiać się, czy ten odcień złocistego dębu będzie pasował do Twojej wizji. Za tę część będzie odpowiadał projektant, jest to więc o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Masz także pewność, że zaproponuje Ci same dobrej jakości materiały i będzie w stanie ocenić ich trwałość. Jednocześnie dopilnuje, by mieściły się one w twoim budżecie.

rodzaje płytek

Projektowanie wnętrz a oszczędność czasu

Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, Warszawa ma ogromną ofertę. Architekci są chętnie zatrudniani, ponieważ ich usługi znacznie oszczędzają czas. I nie chodzi tylko o wybór i zakup potrzebnych materiałów i artykułów wnętrzarskich. Projektant wnętrz ma doświadczenie w łączeniu różnego rodzaju mebli i dodatków. Jeśli chcesz uczestniczyć w zakupie, może pokierować cię do sprawdzonych miejsc, więc nie stracisz czasu na odwiedzanie sklepów. Do tego nie musisz tracić czasu na reasearch i szukanie opinii o producentach czy produktach – możesz mieć pewność, że będą najlepszym wyborem w Twoim zasięgu cenowym. Architekt może także sprawować nadzór autorski nad wykonywaniem projektów, więc odchodzi Ci konieczność sprawdzania i nadzorowania podwykonawców.

Zatrudnienie projektanta wnętrz może być także sposobem na oszczędność pieniędzy. Wydaje się, że dość drogą usługą jest projektowanie wnętrz, Warszawa i inne duże miasta szczególnie mogą to odczuć. Okazuje się jednak, że w dalszym rozrachunku może to być znaczna oszczędność. Architekci wnętrz Warszawa i w innych miastach mają duże rozeznanie co do rynku i cen. Mogą znaleźć tańsze opcje, a ze względu na umowy z hurtowniami i producentami, mają często znaczne rabaty. To wszystko przełoży się na duże oszczędności, tak ważne w czasie wykańczania mieszkania, kiedy każda złotówka może być potrzebna. Na dodatek może się okazać, że przy samodzielnym wyborze materiałów zdecydujesz się na coś o gorszej jakości, co szybko się zniszczy lub będzie wymagało wymiany. A to będzie generować wyższe koszty. Architekt pomoże ci znaleźć odpowiednio trwałe i jakościowe rzeczy, które naprawdę mogą się przydać.

Projektant wnętrz oznacza spokój

Spokój i brak pośpiechu to chyba ta wartość, o którą chodzi każdemu z nas. A w czasie budowy domu czy wykańczania mieszkania jest to bardzo trudne! Wtedy trzeba wejść na najwyższe obroty, by połączyć życie rodzinne, pracę zawodową (często jeszcze bardziej wytężoną) z pilnowaniem podwykonawców i niezliczonymi wizytami w sklepie budowlanym.

Architekt wnętrz może zagwarantować Ci spokój. Po pierwsze jest to osoba, której możesz zaufać i która przejmuje zdecydowaną część obowiązków związaną z wykańczaniem mieszkania. Projektanci wnętrz mogą wręcz przejąć wszystkie zadania, zmniejszając Twój stres i dając Ci więcej czasu po prostu na życie. Po drugie jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie czują się pewnie i nie mają wizji, jak mieszkanie ma wyglądać. Każdy chce mieszkać w pięknym i funkcjonalnym wnętrzu, a architekt może to zagwarantować. Nie musisz się martwić, że coś pójdzie nie tak.

Projekt wnętrza z nowoczesnym sznytem

Trudno oczekiwać od laika, że będzie się świetnie znał na nowoczesnych trendach. Dzięki pomocy architekta masz możliwość stworzenia naprawdę nowoczesnego wnętrza. I to nie tylko jeśli chodzi o aranżację – tutaj wybór należy bardziej do Ciebie i zależy od Twojego gustu. Architekci są na bieżąco ze wszystkimi trendami i nowatorskimi technologiami. Dlatego mogą podpowiedzieć lepsze metody na wykończenie ścian, stworzenie ścianki działowej czy inne techniczne rozwiązania, które architektowi w ogóle nie przyszłyby do głowy.

Dzięki dużej wiedzy architekt wnętrz może stworzyć projekt idealnie dobrany do twoich potrzeb, po prostu skrojony na miarę. Może także podsunąć rozwiązania, które sprawdzą się w Twoim przypadku. Jest to także rozwiązanie dla osób, które nie mają wizji i trudno im określić, jak ma wyglądać ich mieszkanie. Architekt znajdzie rozwiązanie na wszystkie problemy.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Wykończenie mieszkania pod klucz? Wybierz pomiędzy pakietem Wygodnym lub Komfortowym!

    Największą popularnością w naszej ofercie cieszą się dwa pakiety - Wygodny i Komfortowy. Nic więc

    czytaj więcej
  • Projektowanie domu – zrób to razem z nami

    Projektowanie wnętrza dla wielu z nas może być sporym wyzwaniem. Nie znaczy to jednak, że

    czytaj więcej