Kuchnia z salonem w bloku – jak ją urządzić?

Strona główna » Kuchnia z salonem w bloku – jak ją urządzić?
1161 wyświetleń506 słów2 października 2021czas czytania 2.6 minut

Kuchnia w bloku powinna być przede wszystkim funkcjonalna i uwzględniać potrzeby wszystkich domowników. Kuchnia otwarta to bardzo popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Taki układ pozwala nam zyskać dodatkową przestrzeń, szczególnie cenną w niewielkich mieszkaniach w blokach. Jakie są inne zalety takiego rozwiązania? Jak urządzić kuchnię z salonem w bloku, aby była nie tylko funkcjonalna, ale i stylowa? Podpowiadamy!

Spis treści:

Kuchnia otwarta na salon – wady i zalety
Kuchnia z salonem – półotwarta i otwarta
Jak urządzić kuchnię z salonem w bloku?

Kuchnia otwarta na salon – wady i zalety

Główną zaletą otwartej kuchni jest oczywiście przestrzeń, jaką przy tym rozwiązaniu zyskujemy. Metraże mieszkań w blokach są zazwyczaj niewielkie, a zatem efekt przestronnego wnętrza jest bardzo cenny. Aneks kuchenny w połączeniu z salonem  jest typową aranżacją nowo urządzanych mieszkań. Prócz przestrzeni, daje nam także możliwość uczestniczenia w życiu domowym podczas przygotowywania posiłków. 

Rozwiązania idealne jednak nie istnieją – tak jest i w tym przypadku. Miejmy na uwadze, że decydując się na otwartą kuchnię będziemy musieli zaakceptować także przenikanie się zapachów oraz bezwzględną konieczność utrzymywania porządku w kuchni, szczególnie jeżeli złożyli nam wizytę niezapowiedziani goście.

Kuchnia z salonem – półotwarta i otwarta

Kuchnia z salonem to rozwiązanie bardzo popularne wśród mieszkańców bloków. Aneks kuchenny i salon muszą tworzyć spójną całość, pamiętajmy zatem o odpowiedniej aranżacji wnętrza. Istotne są również proporcje obu części – zastanówmy się, czy bardziej zależy nam na kuchni i jadalni, czy też nasze życie będzie się skupiać się raczej wokół salonu? 

Decydując się na kuchnię połączoną z salonem do wyboru mamy wariant otwarty oraz półotwarty. Możemy zatem nieco zaznaczyć granicę pomiędzy salonem a kuchnią, decydując się na przykład na wysoki blat, wyspę czy półściankę.  Możemy także całkowicie zrezygnować z jakiejkolwiek formy oddzielenia kuchni od salonu i postawić na jedno przestronne pomieszczenie. 

Jak urządzić kuchnię z salonem w bloku?

Mała kuchnia może stanowić wyzwanie dla projektantów wnętrz – w końcu niezależnie od jej wielkości muszą się tu znaleźć pewne niezbędne elementy wyposażenia i AGD. Projekt kuchni otwartej na salon opiera się często na umeblowaniu w kształcie litery L. Kluczowym elementem każdej kuchni jest stół, a w niewielkim pomieszczeniu może być trudno go zmieścić. Z pomocą przychodzi tutaj barek, bądź wyspa. Z jednej strony blat taki służy nam jako powierzchnia robocza do przygotowywania posiłków i przechowywania akcesoriów, a z drugiej jako miejsce, przy którym komfortowo zjemy posiłek. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę wnętrza to niewielka powierzchnia naszego salonu z kuchnią optycznie powiększy się, jeśli postawimy na jasne kolory

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • PŁYTKI ŁAZIENKOWE PARADYŻ – DLACZEGO WARTO JE WYBRAĆ?

    Łazienka to jedno z najczęściej używanych pomieszczeń w mieszkaniu czy domu. Projektowanie wnętrz - tu

    czytaj więcej
  • Fototapety we wnętrzach

    Fototapeta była niegdyś nieodłącznym elementem każdego domu czy mieszkania. Ten dodatek dekoracyjny to prosty sposób

    czytaj więcej