Wnętrze w stylu loftowym

Strona główna » Wnętrze w stylu loftowym
163 wyświetleń302 słów27 maja 2019czas czytania 1.7 minut

Wnętrza starych, postindustrialnych budynków mają swój niezaprzeczalny urok. Stały się inspiracją dla wielu osób i obecnie w nawet najbardziej współczesnych mieszkaniach możemy zaobserwować elementy tzw. stylu loftowego.

Charakteryzuje się on surowością i minimalizmem. Jest to jednak zupełnie odmienny minimalizm od tego, który występuje w stylu nowoczesnym. Wyrazistego charakteru nadają mu materiały takie jak cegła czy stal oraz industrialne dodatki, oryginalne lub stylizowane. Mimo, że lofty kojarzą się z przestronnymi i wysokimi wnętrzami, styl ten możemy z powodzeniem odtworzyć nawet na niewielkim metrażu.  W  stylu loftowym ważne są detale – przedmioty wyszukane na targu staroci czy lampy wyglądające jakby zostały przeniesione do współczesności wprost z dawnej fabryki.

Cegła i stal

Kolorystyka stylu loftowego zwykle bazuje na szarościach i czerni, przełamanie może stanowić biel, cegła lub drewno. Surowość wnętrza podkreśli stal nierdzewna, która może pojawić się w formie dodatków lub jako element mebli, np. masywnego stołu. Bardzo czytelnym i efektownym nawiązaniem do pofabrycznych budynków jest cegła. Można ją wykorzystać na całej ścianie lub tylko na jej fragmencie.

Stare kontra nowe – pomysł na kuchnię

Sama zabudowa kuchenna powinna łączyć kilka kierunków, z jednej strony być surowa i prosta, a z drugiej nawiązywać do starych, oryginalnych mebli. Efekt ten uzyskamy łącząc fronty gładkie z frezowanymi, wykorzystując stylizowane gałki czy przeszklenia. Sprzęty kuchenne mogą równie dobrze być ukryte w zabudowie kuchennej, jak i wyeksponowane, jeśli będą odpowiednio wpisywały się w całość.

Styl industrialny niektórym może wydawać się zbyt surowy, jednak z pomocą drewna, cegły i odpowiednich dodatków uczyni wnętrze naprawdę oryginalnym i komfortowym.

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 1

Oceń artykuł

powiązane artykuły

  • Jaki kolor salonu wybrać? Podpowiadamy!

    Chcesz zaaranżować przestrzeń, w której komfort spotyka się z harmonią? Sprawdź, jak wybrać kolory do

    czytaj więcej
  • Jak urządzić małe dwupokojowe mieszkanie?

    Chcesz urządzić ładną i funkcjonalną przestrzeń? Małe mieszkanie nie musi być problemem! Wystarczy odrobina kreatywności,

    czytaj więcej